Aż dziesięć bramek w meczu Pogoni '04 w Głogowie. Znamy już mistrza

(an)
Michał Kubik zdobył w Głogowie 2 bramki.
Michał Kubik zdobył w Głogowie 2 bramki. Andrzej Szkocki/archiwum
Pogoń '04 Szczecin pokonała Euromaster Chrobry Głogów. Portowcy ciągle są w grze o medal mistrzostw Polski. Złoto zapewnili sobie już futsaliści Rekordu Bielsko-Biała.

Szczecinianie potrzebowali tego zwycięstwa, by nie stracić marzeń na jakikolwiek krążek mistrzostw Polski. Z Głogowa Portowcy wracają z kompletem oczek. I choć zajmują w tabeli czwarte miejsce, to ciągle liczą się w grze o medale.

Dzięki zwycięstwu 1:0 z Red Devils Chojnice mistrzostwo kraju zapewnił sobie Rekord Bielsko-Biała, ale srebro i brąz są wciąż do rozdania. Portowców w tabeli wyprzedza Wisła Krakbet Kraków, choć ma tyle samo punktów, ale lepszy bilans bezpośrednich spotkań, oraz Gatta Active Zduńska Wola (jeden punkt więcej niż Pogoń). To z Gattą Portowcy zmierzą się za tydzień w ostatniej kolejce sezonu. Jeśli zwyciężą, zdobędą medal. O jego kolorze może zadecydować jednak wynik Red Devils Chojnice - Wisła.

Samo spotkanie w pierwszej połowie było wyrównane. Pogoń błyskawicznie odpowiadała na bramki rywali, ale do przerwy potrafiła zapewnić sobie prowadzenie. Po zmianie stron potwierdziła tylko fakt, że w tym spotkaniu grała na dobrym poziomie. Głogowianie okazali się skuteczni w wykorzystywaniu rzutów karnych, ale nie pomogło im to w powstrzymaniu Portowców.

Euromaster Chrobry Głogów - Pogoń '04 Szczecin 4:6 (2:3)
Bramki: Nowak 3 (5, 31, 38), Łeszyk (12) - Jurczak (5), Kubik 2 (12, 27), Maćkiewicz (13), Tubacki (25), Shamotii (35).
Pogoń '04: Neagu, Kubrak, Koszmider - Tubacki, Mikołajewicz, Żebrowski, Jurczak, Kubik, Sharovara, Shamotii, Maćkiewicz, Krzyżanowicz.