Gol Radosława Janukiewicza nie pomógł. Futsal Szczecin z pierwszą porażką w sezonie

Świetny mecz w Gdańsku. Niestety, zakończony porażką Futsal Szczecin.
Świetny mecz w Gdańsku. Niestety, zakończony porażką Futsal Szczecin. Tadeusz Skwiot/ AZS UG Gdańsk
Jeżeli schodzić z fotelu lidera, to tylko po tak dramatycznym meczu. Futsal Szczecin przegrał 5:7 na parkiecie AZS UG Gdańsk i zanotował pierwszą porażkę w sezonie. Gola dla gości strzelił nawet bramkarz, Radosław Janukiewicz.

Futsal Szczecin w tym sezonie już dwukrotnie wygrał z rywalami, z którymi do tej pory w poprzednich sezonach I ligi notował słabe wyniki. W niedzielę szczecinianie jechali odczarować parkiet AZS UG Gdańsk. Mieli na to spore szanse, zwłaszcza, że byli liderami tabeli.

Na zwycięstwo ekipy ze Szczecina wskazywał również początek spotkania. Już po trzech minutach Futsal prowadził 2:0. W 1. minucie po rzucie rożnym, piłka wróciła do najlepszego strzelca zespołu, Karola Ławy, a ten otworzył wynik pojedynku. Chwilę później było już 2:0 dzięki przytomnemu strzałowi Dmytro Rybitskiego. Wydawało się, że będzie to najłatwiejszy pojedynek naszego zespołu w tym sezonie, tymczasem okazał się najtrudniejszym dotychczas.

Wszystko przez charakter zespołu z Gdańska, który zupełnie nie załamał się golami i przewagą gości. Skorzystał z tego, że rywale trochę się cofnęli i to AZS UG przejął kontrolę nad wydarzeniami. Jego zawodnicy grali wysoko i odważnie. Goście łapali sporo fauli i za chwilę mieli już kilka żółtych kartek na koncie. Tymczasem AZS zabrał się za odrabianie strat i po 13 minutach pierwszej połowy prowadził już 3:2.

Później nastąpiła ciekawa akcja. Bramkarz Akademików, Piotr Kąkol, dość często wychodził z bramki i pomagał przy rozegraniu. Stracił jednak dość wysoko piłkę, a ta trafiła do rąk Radosława Janukiewicza. Były bramkarz Pogoni Szczecin nie zastanawiał się długo. Od razu posłał strzał w kierunku bramki rywali i piłka idealnie wpadła do siatki. To pierwszy gol Janukiewicza w futsalu, a pewnie także jeżeli chodzi o futbol na trawie. Było 3:3, jednak gospodarze na kilka sekund przed końcem połowy trafili na 4:3.

Zwiastowało to ciekawą drugą połowę i tak w istocie było. Po dwóch minutach gry do siatki trafili jedni i drudzy, więc wynik nadal był korzystny dla AZS (5:4). Gdy do siatki drogę znalazł Szymon Korol, stało się jasnym, że wygrać szczecinianom będzie bardzo trudno. Nadzieję dała jeszcze bramka Rybitskiego, jednak po czerwonej kartce dla Jorge Cruza, gospodarze byli już bardziej pewni swego. Goście wycofali bramkarza na ostatnie minuty, jednak poskutkowało to bramką Dawida Lewczuka z własnej połowy.

Po pięciu kolejkach Futsal Szczecin zajmuje 3. miejsce w tabeli I ligi z 12 punktami. Prowadzą Red Devils Chojnice z kompletem 15 oczek.

AZS UG Gdańsk - Futsal Szczecin 7:5 (4:3)
Bramki: Gerlee (6), Kuzio (8), Kukowski 2 (13, 21), Majchrzak (20), Korol (25), Lewczuk (40) - Ława 2 (1, 23), Rybitsky 2 (3, 36), Janukiewicz (16).
Futsal: Janukiewicz, Rudziński - Cruz, Rybitsky, Kubicki, Ława, Kushnir, Maćkiewicz, Pankratii, Sobinek, Gallego.
Pozostałe wyniki 5. kolejki I ligi: LZS Bojano - Bonito Helios Białystok 7:2, Futbalo Białystok - TAF Toruń 2:1, KKF Konin - LSSS Lębork 4:5, Wenecja Pułtusk - Red Devils Chojnice 3:7, KS Gniezno - Futsal Świecie 3:3.