MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zachodniopomorskie Centrum Onkologi ma nowego kierownika Oddziału Onkologii Klinicznej

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Dr Dubiański jest absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku. Do momentu objęcia stanowiska w ZCO pracował w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego.
Dr Dubiański jest absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku. Do momentu objęcia stanowiska w ZCO pracował w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego. archiwum gs24.pl
Nowym kierownikiem Oddziału Onkologii Klinicznej Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie został dr n. med. Roman Dubiański, specjalista onkolog kliniczny.

Dr Dubiański jest absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku. Do momentu objęcia stanowiska w ZCO pracował w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego (od 2008 roku).

Jest autorem i współautorem artykułów naukowych, doniesień w sesjach plakatowych, występował jako prelegent na konferencjach krajowych i zagranicznych poświęconych nowotworom (m.in. Kongresy PTOK, Zjazdy PTChO). Od wielu lat prowadzi wykłady dla onkologów, lekarzy rodzinnych oraz lekarzy w trakcie specjalizacji z onkologii klinicznej i chorób wewnętrznych (kursy CMKP) oraz pielęgniarek (Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego). Jego zainteresowania naukowe to przede wszystkim biologia molekularna HER2-dodatniego raka piersi (temat doktoratu) oraz onkologia geriatryczna.

- Moim zadaniem będzie utrzymanie pozycji oddziału onkologii klinicznej ZCO jako wiodącego w regionie ośrodka zajmującego się leczeniem chorób nowotworowych, zgodnie z najnowocześniejszymi standardami i w warunkach przyjaznych pacjentowi oraz w miarę możliwości praca naukowa i dydaktyczna – mówi nowy szef oddziału.

Dr Dubiański jest także członkiem międzynarodowych towarzystw onkologicznych: European Society for Medical Oncology (ESMO), European Organisation for Research and Treatment of Cancer (EORTC), European Association for Cancer Research (EACR) oraz International Society of Geriatric Oncology (SIOG). Obecnie jest Narodowym Przedstawicielem SIOG w Polsce oraz współredaktorem pierwszego polskiego podręcznika z onkogeriatrii. Jest również stypendystą European Society for Medical Oncology. W 2018 roku odbył staż ESMO Clinical Unit Visit w Szpitalu Uniwersyteckim w Leuven w Belgii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński