MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zabójstwo Malwiny z Morynia. Jakub P. skazany na 25 lat więzienia

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Proces o zabójstwo trwa przed sądem okręgowym w Szczecinie.
Proces o zabójstwo trwa przed sądem okręgowym w Szczecinie. MP
Proces trwa przed sądem okręgowym w Szczecinie. Jakub P. ma zacząć składać wyjaśnienia o godz. 10.45. Od roku przebywa w areszcie.

Aktualizacja godzina 13:40

25 lat więzienia dla Jakuba P. - ogłosił przed chwilą sąd w Szczecinie. Trwa odczytywanie wyroku.

Aktualizacja godzina 12:30

Nie wiem co mam jeszcze powiedzieć. Bardzo przepraszam rodzinę Malwiny - powiedział w ostatnim zdaniu Jakub P. Wyrok na być ogłoszony o godz. 13.30.

Aktualizacja godzina 12:20

Adwokat żąda 15 lat więźnia dla Jakuba P. Przekonuje że są w tej sprawie okoliczności łagodzące, np. niekaralność, młody wiek, problemy z akceptacją wśród rówieśników w szkole.

Aktualizacja godzina 12

Dożywocia zażądał prokurator dla Jakuba P. za uduszenie 16-letniej Malwiny N. - Tu nie ma okoliczności łagodzących - przekonywała prokurator w mowie końcowej. Według niej oskarżony nie wykazał żadnej skruchy. Prokuratura chce też aby oskarżony zapłacił rodzinie ofiary 500 tys. zł. zadośćuczynienia.

Aktualizacja godzina 11:30

O godz.11.30 sąd zamknął przewód sądowy. Teraz rozpoczęły się mowy końcowe.

Aktualizacja godzina 11:20

Jakub P. przyznał się do zabójstwa Malwiny N. i opowiedział swoja wersję tragicznych zdarzeń. Twierdzi, że dziewczyna podczas randki powiedziała do niego coś, co spowodowało, że coś w nim pękło i udusił dziewczynę. - Już od podstawówki nie byłem lubiany. To powodowało, że tłumiłem emocje w sobie. Gdy ona coś do mnie powiedziała, to coś we mnie pękło - powiedział przed chwilą w sądzie.

Twierdzi jednak, że nie pamięta co takiego Malwina powiedziała. Na razie nie wiadomo, czy sąd wyda dziś wyrok.

Aktualizacja godzina 10

Po przesłuchaniu ostatnich świadków, oskarżony Jakub P. zapowiedział, że przedstawi swoją wersję wydarzeń. Do tej pory milczał. według prokuratury w ubiegłym roku utopiìł byłà dziewczynę na bagnach w Moryniu. Ciało znaleziono dopiero po kilku tygodniach.

ZOBACZ TEŻ:

O zbrodni

Oskarżony od roku siedzi w areszcie. Do zbrodni doszło 16 lutego 2022 r. na bagnach jeziora Morzycko w Moryniu. Z ustaleń śledztwa wynika, że mężczyzna utopił dziewczynkę.

- Działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonej, zanurzając i przytrzymując jej głowę pod taflą wody rozlewiska oraz dociskając ją do podłoża, spowodował aspirację wody wymieszanej z treścią błotną, w wyniku czego doszło do zatkania jej dróg oddechowych i ostrego rozdęcia płuc, czym doprowadził do jej nagłej śmierci wskutek gwałtownego uduszenia - oskarża prokuratura.

Po zabójstwie ciało Malwiny ukrył na bagnach, przykrywając je trawą oraz gałęziami drzew. Minął miesiąc zanim znalazł je jeden z mieszkańców, który wybrał się na ryby. Zobaczył najpierw w wodzie but, a potem fragment ciała.

Udało się odtworzyć ostatnie godziny przed zaginięciem dziewczyny. Tego dnia poszła do szkoły, potem pomagała rodzicom w domu i spotkała się na spacerze z koleżanką. Gdy nie wróciła wieczorem, rodzice zaczęli się niepokoić, choć Malwinie zdarzało się już, że nie wracała do domu. Po dwóch dobach zawiadomili policję. Okazało się, że od dnia zaginięcia dziewczyna z nikim się nie kontaktowała.

ZOBACZ TEŻ:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński