Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wystawa na 25 lat Teatru Uhuru - „Uhuru znaczy wolność”

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Festiwal będzie można zobaczyć w trzech szczecińskich miejscach kultury: w Domu Kultury „13 Muz”, w Teatrze Kana oraz w Piwnicy Kany.
Festiwal będzie można zobaczyć w trzech szczecińskich miejscach kultury: w Domu Kultury „13 Muz”, w Teatrze Kana oraz w Piwnicy Kany. Sebastian Wołosz
Festiwal Sztuk Uhuru „Uhuru znaczy wolność” - to pierwsza tego typu inicjatywa stworzona przez aktualny skład Teatru Uhuru, czyli młodzież licealną i studencką od kilku lat działającą po egidą Domu Kultury „13 Muz” w Szczecinie. Festiwal startuje w czwartek, a już od dziś można oglądać wystawę dokumentującą działalność teatru.

Od roku nowi członkowie grupy oraz starsi uczestnicy zajęć teatralnych pracowali jednocześnie w wielu zespołach nad kilkoma spektaklami „wyjętymi” z archiwum Uhuru oraz własnymi scenariuszami, które postanowili przedstawić właśnie w formie festiwalu. Całe wydarzenie to nie tylko spektakle teatralne, ale także koncerty muzyczne, spotkania, programy artystyczne, poetyckie i plastyczne. Festiwal to jednocześnie manifest młodych ludzi pod hasłem „Uhuru znaczy (tłum. z suahili) wolność”. Twórcy, zarówno młodzież, jak i dorośli pragną przekazać siebie oraz dodać powiewu świeżości tradycji.

Festiwal będzie można zobaczyć w trzech szczecińskich miejscach kultury: w Domu Kultury „13 Muz”, w Teatrze Kana oraz w Piwnicy Kany. To właśnie w DK „13 Muz” młodzież artystyczna z pracowni teatralnej pod kierunkiem Janusza Janiszewskiego wyszła z inicjatywą zrealizowania projektu dla młodych artystów oraz ich odbiorców, miłośników kultury i sztuki. Aby zainteresować szersze grono odbiorców w tym także osób dorosłych, program festiwalu wzbogacony został również muzyczną inicjatywą lokalnych zespołów - dzięki której na Łące Kany na finał wydarzenia (18.06.) mieszkańcy Szczecina będą mogli uczestniczyć w koncercie, w którym wystąpią m.in. takie zespoły jak: Mimikyu, Zoya, Meatballs czy BSR.

A w przerwie od muzyki, czy teatru będzie można obejrzeć wystawę sztuki „Wolność”, w galerii Enter Domu Kultury „13 Muz”, na której młodzi artyści będą mieli szanse w pełni wyrazić siebie oraz swoje uczucia. Wystawa jest pierwszym wydarzeniem festiwalu i czynna będzie w dniach 12-20 czerwca.

Propozycja skierowana jest również do uczniów szczecińskich szkół, dzięki specjalnym porannym blokom spektaklowym, na które zapraszamy chętne do odwiedzenia nas klasy szkolne. Na festiwalu będą sztuki realizowane już wcześniej w Teatrze Uhuru, ale również autorskie dzieła obecnych twórców. Festiwal to czas premier tych właśnie sztuk, nad którymi nasi artyści pracowali przez cały rok.

Festiwal to także okazja do świętowania jubileuszu. Dlatego podczas wydarzenia pojawią się byli aktorzy Teatru Uhuru. Podczas wspólnego spotkania z najmłodszymi aktorami oraz widzami, byli „uhurianie” podzielą się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami.

I Festiwal Sztuk Uhuru, 15-18 czerwca, 10-21, 13 Muz, Piwnica Kany.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński