MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W marcu rusza nabór do przedszkoli i szkół podstawowych

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
W rekrutacji mogą brać udział dzieci w wieku 3 - 6 lat, a w uzasadnionych przypadkach dzieci w wieku 2,5 roku.
W rekrutacji mogą brać udział dzieci w wieku 3 - 6 lat, a w uzasadnionych przypadkach dzieci w wieku 2,5 roku. Andrzej Szkocki
4 marca startuje rekrutacja do przedszkoli publicznych i pierwszych klas szkół podstawowych. W tym roku szkolnym ruszy również nowo wybudowana szkoła przy ul. Kredowej.

W rekrutacji mogą brać udział dzieci w wieku 3 - 6 lat, a w uzasadnionych przypadkach dzieci w wieku 2,5 roku.

4 marca rozpocznie się składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola publicznego lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. 15 kwietnia do godziny 15 podane zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. W dniach 16 - 19 kwietnia rodzice będą musieli potwierdzić wolę przyjęcia do placówki, a 24 kwietnia o godz. 15 będzie ogłoszenie wyników rekrutacji.

W roku szkolnym 2024/2025 dzieci zameldowanych w Szczecinie jest 11996, a zapotrzebowanie na miejsca przedszkolne 9960, w tym w przedszkolach publicznych 8360 miejsc, w oddziałach przedszkolnych 1600-1800 miejsc.

Liczba dzieci w wieku przedszkolnym zameldowanych w Szczecinie wygląda następująco: 3-latki - 2672, 4-latki - 2946, 5-latki - 3073, 6-latki - 3305.

4 marca ruszy również rekrutacja do klas pierwszych w szkołach podstawowych. Do szkoły podstawowej obwodowej dziecko przyjmuje się na podstawie pisemnego oświadczenia rodzica. W przypadku innej szkoły niż obwodowa, dziecko bierze udział w rekrutacji na wolne miejsca. We wniosku rodzic wskazuje 3 szkoły podstawowe i różne typy oddziałów w tych szkołach. Mogą to być typy oddziałów: ogólnodostępne, integracyjne i sportowe.

Terminarz wygląda następująco: 4-20 marca składanie wniosków, w przypadku klas sportowych 14 marca ogłoszenie wyników testów, 12 kwietnia - lista zakwalifikowanych, 15-16 kwietnia - potwierdzenie woli przyjęcia, 17 kwietnia ogłoszenie wyników rekrutacji.

W nowym roku szkolnym uczniowie rozpoczną naukę w nowo wybudowanej szkole przy u. Kredowej.

Natomiast 12 grudnia 2023 r. Rada Miasta Szczecin podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru przekształcenia Przedszkola Publicznego Nr 77 w Szczecinie poprzez likwidację jednej z lokalizacji (filii) mieszczącej się przy ul. Stołczyńskiej w Szczecinie. Z dniem 1 września 2024 r. wychowankowie Filii Przedszkola Publicznego Nr 77 mieli zostać przeniesieni do Szkoły Podstawowej nr 44 przy ul. Karpackiej 29 w Szczecinie.

- Wychodząc naprzeciw prośbom rodziców i środowiska lokalnego oraz mając na uwadze pełne przygotowanie Szkoły Podstawowej nr 44 do przyjęcia dzieci przedszkolnych, w tym przeprowadzenie modernizacji i dostosowanie placówki, zasadne jest ustalenie nowego terminu. W związku z tym ustaliliśmy nowy termin i przesuwamy przekształcenie przedszkola na dzień 1 września 2025 r. - mówi Lidia Rogaś, zastępca prezydenta Szczecina ds. oświaty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński