Umowy podpisane: nowe wiadomości o stadionie Pogoni...

  Umowy podpisane: nowe wiadomości o stadionie Pogoni [wizualizacje]

  Jarosław Dworzyński

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Stadion będzie budowany etapami. Która trybuna pójdzie na pierwszy ogień? Jakiego koloru będą krzesełka? Czy będą słupy podtrzymujące dach, które mogą zasłaniać widoczność?
  Umowy podpisane: nowe wiadomości o stadionie Pogoni [wizualizacje]
  1/7
  przejdź do galerii
  W poniedziałek, 14 listopada, w magistracie podpisano umowy niezbędne do realizacji budowy obiektu piłkarskiego w Szczecinie. Na uroczystości spotkali się m.in. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin, Janusz Pachowski, projektant Stadionu Miejskiego w Szczecinie, Dariusz Marzec, prezes Ekstraklasy S.A. oraz dyrektor Wojciech Olbryś stojący na czele komitetu powołanego w celu budowy Stadionu Miejskiego w Szczecinie. To była też dobra okazja, by dowiedzieć się więcej o nowym obiekcie.

  - Najpierw zamierzamy wyburzyć trybunę niską oraz łuk, w te miejsca powstaną nowe trybuny, główna oraz zachodnia za bramką – mówi Olbryś. - Jak wiemy, w czasie budowy Pogoń będzie grała przy Twardowskiego. W tym czasie kibice będą korzystać z obecnej trybuny wysokiej. Na niej zostaną zlokalizowane miejsca dla prasy i vipów. Wtedy stadion pomieści ok. 4, lub 4,5 tys. widzów.

  Po wybudowaniu dwóch nowych trybun, południowa wysoka trybuna zostanie wyłączona oraz przebudowywana, jednocześnie będzie budowana także nowa, czwarta trybuna wschodnia, m.in. z częścią przeznaczoną na muzeum.

  - Chcę dodać, że po powstaniu dwóch nowych trybun przesunięta zostanie płyta boiska – mówi Olbryś.

  Projektanta Janusza Pachowskiego zapytaliśmy o krzesełka. - Będą zbliżone do barw klubowych, kolorystyka nie będzie idealnie taka sama, ponieważ firmy wykonujące foteliki stadionowe nie robią ich w dokładnie takich odcieniach. Chcę zauważyć, że na Stadionie Narodowym w Warszawie też krzesełka nie są dokładnie w barwach biało-czerwonych.

  Niestety, nie będzie konkursu, w czasie którego kibice mogli by zaproponować kolorystykę fotelików, a także układ.

  - To będzie taka mozaika. Nie taka jak na wizualizacjach, które kibice już znają, taka bardziej dyskretna. A dlaczego mozaika? Po prostu piłkarze patrząc na takie trybuny, kiedy są puste, nie widzą tego. Wydają się wypełnione widzami. Podobne efekty są na stadionach Legii czy Górnika – tłumaczy Pachowski.

  - Czy na nowym stadionie w Szczecinie nie będzie „niespodzianek” w postaci słupów, które podtrzymują dach, ale zasłaniają widoczność kibicom siedzącym za nimi na wyższych miejscach, jak jest np. na stadionie Arki Gdynia czy we Wrocławiu. - Tego u nas nie będzie – zapewnia Pachowski. - Konstrukcja dachu jest tak zaprojektowana, że żadne słupy nie będą ograniczać widoczności widzom.

  Pachowski wyjaśnił także, dlaczego na całym stadionie nie będzie womitoriów (przejść na trybuny), tylko na części trybuny głównej i nowej czwartej. - To znacznie podrożałoby inwestycję. Ale chcę też zauważyć, że te przejścia nie są do końca bezpieczne w czasie ewentualnej ewakuacji – mówi.

  Zobacz także: Stadion w Szczecinie. Przebudowa ma trwać 36 miesięcy


  Sonda

  Czy 180 mln zł to za dużo za przebudowę stadionu w Szczecinie?  Stadion w Szczecinie. Czytaj również:  Więcej o budowie stadionu w Szczecinie:  Zobacz projekt miasta: Przebudowa stadionu przy ul. Twardowskiego w Szczecinie
  Zobacz również: Kolejny projekt stadionu Pogoni Szczecin. Gdzie kasy, gastronomia i loża VIP?  Zobacz więcej: Stadion w Szczecinie. Efektowny projekt Pogoni [wizualizacje, sonda]


  Powyżej projekt przygotowany dla Pogoni Szczecin, poniżej dla władz miasta

  Stadion w Szczecinie. Efektowny projekt Pogoni [wizualizacje, sonda]

  9

  Fot. Pracownia Architektoniczna - Jacek Ferdzyn/Pracownia projektowa Janusz Pachowski


  Zobacz koniecznie: Stadion Szczecinie. Koncepcja Pogoni vs projekt miasta [podsumowanie debaty]
  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (8) forum.gs24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecina

  Wideo ze Szczecina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów