MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ulica Sosabowskiego w Szczecinie częściowa udostępniona kierowcom. Jednak to dalej plac budowy [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Wideo
od 7 lat
1200-metrowy odcinek ulicy Sosabowskiego łączący dotychczasową ulicę Sosabowskiego z ulicą Szafera został otwarty dla ruchu kołowego 24 czerwca. Przypominamy, że jest to nadal plac budowy z ograniczeniem prędkości do 40 km/h. Ruch odbywa się jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

- To szeroka arteria z dwoma pasami jezdni w każdą stronę, chodnikami i drogami rowerowymi przedzielona dwukierunkowym torowiskiem. Ponieważ będzie to nadal plac budowy, kierowcy otrzymają do dyspozycji po jednym pasie jezdni w każdą stronę - informuje Wojciech Jachim, rzecznik spółki Tramwaje Szczecińskie. - Powodem przedpremierowego otwarcia nowej części ulicy Sosabowskiego jest budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Szerokiej i Żniwnej, a to z kolei wiąże się z koniecznością zamknięcia fragmentu ulicy Szerokiej. Otwarcie nowej części ulicy Sosabowskiego pozwoli utrzymać komunikację między osiedlem Zawadzkiego i Krzekowem a zachodnimi obszarami Szczecina.

Ulica Sosabowskiego w Szczecinie częściowa udostępniona kierowcom. Jednak to dalej plac budowy [ZDJĘCIA]

„Piątka” i „siódemka” wracają

Jeszcze większe zmiany czekają pasażerów tramwajów. 29 czerwca dla ruchu tramwajowego zostanie otwarte nowe torowisko w ciągu ulic Żołnierska, Sosabowskiego, Szafera, Pętla Osiedle Zawadzkiego. To oznacza koniec kursowania tramwajów dwukierunkowych między ulicami Wawrzyniaka i Żołnierską (tramwaj te od 1 lipca w związku z remontem al. Powstańców Wielkopolskich będą jeździć między Placem Szyrockiego a Placem Żołnierza Polskiego).

Do swoje normalnej pracy wrócą „piątka” i „siódemka”.

Tramwaj linii 5 kursować będzie na wydłużonej trasie Osiedle Zawadzkiego – ul. Mickiewicza – Stocznia Szczecińska, a siódemka” w relacji Osiedle Zawadzkiego – ul. Mickiewicza – Turkusowa. Na nowym torowisku zostaną uruchomione przystanki „Modra” (w kierunku Osiedla Zawadzkiego i w kierunku centrum). Przystanki „Krzekowo” tymczasowo nie będą czynne.

Na pętli Osiedle Zawadzkiego poszczególne linie tramwajowe będą przypisane do torów według schematu:

  • tor 1 – linia 1
  • tor 2 – linia 3
  • tor 3 – linia 5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński