MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tramwaje wracają na Krzekowo. Nowości dla pasażerów i kierowców

Marek Jaszczyński
Opracowanie:
28 maja w godzinach porannych odbył się pierwszy przejazd tramwaju 626 po nowym torowisku przez ulicę Sosabowskiego do ulicy Żołnierskiej
28 maja w godzinach porannych odbył się pierwszy przejazd tramwaju 626 po nowym torowisku przez ulicę Sosabowskiego do ulicy Żołnierskiej TS
24 czerwca nowym odcinkiem ulicy Sosabowskiego pojadą samochody, a 29 czerwca dla ruchu tramwajowego zostanie otwarte torowisko. "Piątka" i "Siódemka" wracają do normalnej pracy. Niestety pasażerowie - na razie - nie będą mogli korzystać z nowych przystanków "Krzekowo".

- 1200-metrowy odcinek ulicy Sosabowskiego łączący dotychczasową ulicę Sosabowskiego z ulicą Szafera zostanie otwarty dla ruchu kołowego 24 czerwca (poniedziałek) o godz. 7 rano. To szeroka arteria z dwoma pasami jezdni w każdą stronę, chodnikami i drogami rowerowymi przedzielona dwukierunkowym torowiskiem. Ponieważ będzie to nadal plac budowy, kierowcy otrzymają do dyspozycji po jednym pasie jezdni w każdą stronę - mówi Wojciech Jachim, rzecznik spółki Tramwaje Szczecińskie. - Powodem przedpremierowego otwarcia nowej części ulicy Sosabowskiego jest budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Szerokiej i Żniwnej, a to z kolei wiąże się z koniecznością zamknięcia fragmentu ulicy Szerokiej. Otwarcie nowej części ulicy Sosabowskiego pozwoli utrzymać komunikację między osiedlem Zawadzkiego i Krzekowem a zachodnimi obszarami Szczecina.

29 czerwca dla ruchu tramwajowego zostanie otwarte nowe torowisko w ciągu ulic Żołnierska, Sosabowskiego, Szafera, Pętla Osiedle Zawadzkiego. To oznacza koniec kursowania tramwajów dwukierunkowych między ulicami Wawrzyniaka i Żołnierską (tramwaj te od 1 lipca w związku z remontem al. Powstańców Wielkopolskich będą jeździć między Placem Szyrockiego a Placem Żołnierza Polskiego).

„Piątka” i „siódemka” wracają do normalnej pracy

Tramwaj linii 5 kursować będzie na wydłużonej trasie Osiedle Zawadzkiego – ul. Mickiewicza – Stocznia Szczecińska, a siódemka” w relacji Osiedle Zawadzkiego – ul. Mickiewicza – Turkusowa. Na nowym torowisku zostaną uruchomione przystanki „Modra” (w kierunku Osiedla Zawadzkiego i w kierunku centrum). Przystanki „Krzekowo” tymczasowo nie będą czynne.

- Przystanki Krzekowo w pierwszym okresie nie będą dostępne dla pasażerów. Czy zmieni się to przed zakończeniem inwestycji? Zależy to od zgody wykonawcy. Na razie takiej zgody nie ma - informuje Wojciech Jachim.

Na pętli Osiedle Zawadzkiego poszczególne linie tramwajowe będą przypisane do torów według schematu:

  • tor 1 – linia 1,
  • tor 2 – linia 3,
  • tor 3 – linia 5,
  • tor 4 – linia 7.

Linia 5 kursować będzie na trasie Osiedle Zawadzkiego – ul. Mickiewicza – Stocznia Szczecińska. Na wydłużonej trasie zostaną uruchomione przystanki „Modra” (nr 37731 w kierunku Os. Zawadzkiego i 37732 w kierunku centrum).

Linia 7 kursować będzie na trasie Osiedle Zawadzkiego – ul. Mickiewicza – Turkusowa. Na wydłużonej trasie zostaną uruchomione przystanki „Modra” (nr 37731 w kierunku Os. Zawadzkiego i 37732 w kierunku centrum).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jakie gwiazdy wystąpią w Paryżu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński