MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzy firmy chcą projektować i budować obwodnicę Polic

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Gmina preferuje biały wariant przebiegu obwodnicy Polic. Budowa obwodnicy Polic otrzymała dofinansowanie rządowe sięgające aż 245 mln zł.
Gmina preferuje biały wariant przebiegu obwodnicy Polic. Budowa obwodnicy Polic otrzymała dofinansowanie rządowe sięgające aż 245 mln zł. UM w Policach
20 września otwarto oferty złożone w przetargu na obwodnicę Polic. Wszystkie mieszczą się w szacunkach gminy. Najtańsza oferta to "zaledwie" 116 mln złotych

Oferty otwarto po tym jak kilka razy zmieniano termin ich otwarcia. Był 18 sierpnia, później 31 sierpnia. Według najnowszego terminarza oferty w przetargu mieliśmy poznać 15 września. Udało się 20 września.

- Trudno powiedzieć, jak długo potrwa ocena złożonych ofert: może miesiąc a może trzy. Wszystkie mieszczą się w szacunkach, wszyscy wykonawcy udzielili też gwarancji na 60 miesięcy - mówi Krzysztof Kuśnierz, naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach.

Najniższą ofertę złożyła spółka Strabag z Pruszkowa, która wyceniła swoje usługi na 116 492 685 złotych. To firma znana w regionie m.in. z budowy pierwszego etapu Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju czy budowy S10, a konkretnie drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki. Morzyczyna i Zieleniewa. Drugą ofertę o wartości 126 321 000 złotych złożyło konsorcjum Kobylarnia S.A. oraz Mirbud ze Skierniewic. Firma Kobylarnia S.A, budowała m.in. wschodnią obwodnicę Wrocławia a do 2026 roku ma zbudować koniec obwodnicy Koszalina i Sianowa na S6.

Trzecia, najdroższa oferta pochodzi od Budimexu S.A. z Warszawy i opiewa na 143 745 429 zł. Budimex S.A. zbudował - w ekspresowym tempie - pierwszy etap obwodnicy Warzymic i Przecławia, a także dwa odcinki drogi ekspresowej S3: Brzozowo – Miękowo oraz Miękowo – Rzęśnica.

To przetarg w formule "zaprojektuj i wybuduj". Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji środowiskowej, a potem budowa drogi. Zamawiający chce wybudować nową drogę od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 114 (ul. Tanowska) aż do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3914Z Szczecin - Przęsocin-Police. Na trasie będą trzy ronda: na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 114 (ul.Tanowska), na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 3913Z Police-Siedlice-Pilchowo i na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 3914Z (ul. Przęsocińska).

Natomiast odcinek od skrzyżowania z drogą powiatową nr 3914Z (ul. Przęsocińska) do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3934Z (ul. Nadbrzeżna), będzie wyłącznie zaprojektowany. Gmina zastrzega, że choć wskazała powyższy przebieg, to istotne w przebiegu obwodnicy Polic będą ustalenia z Wodami Polskimi, Eneą, PKP, a przede wszystkim decyzja środowiskowa wydana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński