MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spór o budowę S3 i obwodnicy Koszalina. Decydujące rozmowy na początku maja

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Polbud- Pomorze to wykonawca dwóch ważnych inwestycji drogowych w województwie zachodniopomorskim, czyli odcinka drogi S3 Dargobądz-Troszyn i dokończenia obwodnicy Koszalina w ciągu S6
Polbud- Pomorze to wykonawca dwóch ważnych inwestycji drogowych w województwie zachodniopomorskim, czyli odcinka drogi S3 Dargobądz-Troszyn i dokończenia obwodnicy Koszalina w ciągu S6 GDDKiA/Szczecin
8 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie dotyczące sporu wokół budowy S3 i S6 w naszym regionie. Kolejne zaplanowano na 9 maja.

- Jest częściowe porozumienie i nakreślony horyzont czasowy na ostateczne rozwiązanie wszystkich problemów, gdzie termin został ustalony na 9 maja. Tego dnia w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie odbędzie się spotkanie zamykające cały zakres naszych wniosków. Jak bardzo to rozwiąże wszystkie problemy, zobaczymy - mówi w rozmowie z "Głosem" Ryszard Kaptur, prezes Polbudu-Pomorze.

Polbud- Pomorze to wykonawca dwóch ważnych inwestycji drogowych w naszym województwie, czyli odcinka drogi S3 Dargobądz-Troszyn i dokończenia obwodnicy Koszalina w ciągu S6.

- Strony omówiły kwestie związane z problemami kontraktowymi. Większość kwestii technicznych udało się rozwiązać, ustalono również sposób dochodzenia do rozstrzygnięć w pozostałych jeszcze tematach (związanych z roszczeniami terminowymi wykonawcy - mówi Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA.

Przypomnijmy, że 1 marca wykonawca zszedł z placu budowy S3 na odcinku Dargobądz-Troszyn o długości 16 km. Planowany termin zakończenia robót to 18 maja 2024 roku. Polbud-Pomorze zabiega o ponad 108 milionów złotych, to prognozowana przez niego kwota waloryzacji kontraktowej. Jednocześnie wystąpił o prawie 6,7 mln zł za konieczność przebudowy gazociągów na terenie inwestycji. Jak czytamy w informacji do GDDKiA, wykonawca na etapie przetargu nie wiedział o kolizji sieci w terenie. A można to było przewidzieć już w ofercie przetargowej.

Polbud-Pomorze wezwał także do zmiany kontraktu „Budowa Obwodnicy Koszalina i Sianowa na S6 wraz z odcinkiem S11 od węzła Bielice do węzła Koszalin Zachód”. Kontrakt o wartości 448,87 mln zł realizuje konsorcjum firm Polbud-Pomorze, Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów oraz Wibra Infrastruktura. Data zakończenia realizacji projektu to 22 kwietnia 2024 roku.

- Na tę chwilę prace postępują zgodnie z ustalonym harmonogramem - kończy Ryszard Kaptur.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński