MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Testy nowego torowiska na ulicy Sosabowskiego. Stałe kursy ruszą w wakacje [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
We wtorek odbył się przejazd techniczny tramwaju nowo wybudowanym torowiskiem między pętlą na os. Zawadzkiego a ul. Żołnierską. Skład 626 poprowadził Roman Mirek.
We wtorek odbył się przejazd techniczny tramwaju nowo wybudowanym torowiskiem między pętlą na os. Zawadzkiego a ul. Żołnierską. Skład 626 poprowadził Roman Mirek. Tramwaje Szczecińskie
28 maja w godzinach porannych odbył się pierwszy przejazd składu 626 po nowym torowisku przez ulicę Sosabowskiego do ulicy Żołnierskiej w Szczecinie.

Widok tramwaju przejeżdżającego z ulicy Szafera w rondo Żołnierzy Polskich Misji Pokojowych ONZ i dalej w nową część ulicy Sosabowskiego wywołał dziś rano niemałe, pozytywne zaskoczenie wśród kierowców i pieszych. Ludzie zatrzymywali się, pracownik koszący trawnik przerwał pracę, a jeden z kierowców, ustępując tramwajowi pierwszeństwa, z uśmiechem podniósł kciuk w górę.

- Nie stwierdziliśmy żadnych usterek, torowisko zostało wykonane zgodnie z projektem – powiedział po zakończeniu przejazdu prezes Tramwajów Szczecińskich, Krystian Wawrzyniak.

Pierwsze tramwaje z pasażerami od strony ulic Mickiewicza i Żołnierskiej na pętlę Os. Zawadzkiego wjadą na przełomie czerwca i lipca. Z odcinka między ulicami Wawrzyniaka i Żołnierską znikną tramwaje dwukierunkowe, a na ich miejsce wrócą „Piątka” i „Siódemka”, które będą zawracać nie na pętli „Krzekowo”, której już nie ma, a właśnie na pętli os. Zawadzkiego.

Wcześniej na nowej drodze pojawią się kierowcy.

- Pod koniec czerwca dla ruchu kołowego zostanie oddany liczący 1200 metrów nowy odcinek ulicy Sosabowskiego łączący dotychczasową ulicę Sosabowskiego z ulicą Szafera. Ponieważ będzie to nadal plac budowy, kierowcy otrzymają do dyspozycji po jednym pasie jezdni w każdą stronę - wyjaśnia Wojciech Jachim, rzecznik spółki TS.

- To dobre wiadomości dla mieszkańców tej części Szczecina, zwłaszcza os. Zawadzkiego, gości Netto Arena – mówi Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, uczestnik dzisiejszego przejazdu technicznego.

– Wreszcie połączą się dwa ciągi tramwajowe – Mickiewicza i Wojska Polskiego. To bardzo ważne z punktu widzenia funkcjonalności całego systemu tramwajowego. Myślę, że po przeniesieniu ruchu kołowego na Sosabowskiego ulgę poczują też mieszkańcy ulicy Szerokiej.

Powodem przedpremierowego otwarcia nowej części ulicy Sosabowskiego jest planowana na początek lata budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Szerokiej i Żniwnej, a to z kolei wiąże się z koniecznością zamknięcia fragmentu ulicy Szerokiej. Otwarcie nowej części ulicy Sosabowskiego pozwoli utrzymać

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński