MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Teatr Letni z prestiżową nagrodą Top Builder 2024

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
TopBuilder to prestiżowe wyróżnienie za najwyższej jakości produkty i usługi, a także za obiekty budowlane odznaczające się wysoką jakością projektowanej architektury, często ponadczasową formą, rzetelnością wykonania, wymagające niecodziennych kwalifikacji oraz specjalizacji branżowej, o gwarantowanej certyfikatami jakości stosowanych materiałów
TopBuilder to prestiżowe wyróżnienie za najwyższej jakości produkty i usługi, a także za obiekty budowlane odznaczające się wysoką jakością projektowanej architektury, często ponadczasową formą, rzetelnością wykonania, wymagające niecodziennych kwalifikacji oraz specjalizacji branżowej, o gwarantowanej certyfikatami jakości stosowanych materiałów Mat. prasowe
Teatr Letni w Szczecinie otrzymał nagrodę Top Builder 2024. Statuetka została przyznana w kategorii „Inwestycje”.

TopBuilder to prestiżowe wyróżnienie za najwyższej jakości produkty i usługi, a także za obiekty budowlane odznaczające się wysoką jakością projektowanej architektury, często ponadczasową formą, rzetelnością wykonania, wymagające niecodziennych kwalifikacji oraz specjalizacji branżowej, o gwarantowanej certyfikatami jakości stosowanych materiałów.

- Jesteśmy dumni z kolejnej nagrody, to dowód na to, że Teatr Letni jest perłą architektury Szczecina – mówi Anna Lemańczyk, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej, która zarządza Teatrem Letnim. – To przede wszystkim miejsce, w którym spotykamy kulturę, sztukę, rozrywkę, a czasami nawet wydarzenia sportowe. Zapraszam na najbliższe wydarzenia organizowane w naszym amfiteatrze. Każdy na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie.

Nagrodę odebrał Przemysław Kołodziej, który stworzył projekt przebudowy Teatru Letniego wspólnie z Jasonem Flanaganem z londyńskiej firmy Flanagan Lawrence.

- Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody. Wyróżnienie przez kapitułę konkursową, które otrzymaliśmy pokazuje, że ambitne i niekonwencjonalne podejście do architektury może tworzyć przestrzenie kulturo- i miastotwórcze – mówi Przemysław Kołodziej. - Dzięki polityce miasta nastawionej na promowanie odważnej architektury tworzy się przestrzenie, które służą mieszkańcom i promują miasto.

Gruntowna przebudowa Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec w Szczecinie rozpoczęła się 10 czerwca 2020 a zakończyła 15 czerwca dwa lata później, oficjalne otwarcie obiektu odbyło się 29 lipca podczas Szczecińskich Dni Otwartych.

Amfiteatr przebudowała firma Adamietz Sp. z o.o. według projektu biura architektonicznego Flanagan Lawrence z Londynu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komentarze piłkarzy po meczu Polska-Holandia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński