MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szukają wykonawcy nowego przystanku kolejowego na Gumieńcach w Szczecinie w ramach SKM

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Kto będzie wykonawcą nowego przystanku kolejowego na Gumieńcach?
Kto będzie wykonawcą nowego przystanku kolejowego na Gumieńcach? Sebastian Wołosz
Magistrat ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy nowego przystanku w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. To przystanek Szczecin Cmentarz Centralny, u zbiegu ulic Ku Słońcu i Sikorskiego.

- Termin wykonania zamówienia wynosi 180 dni od daty podpisania umowy. Termin składania ofert mija 15 listopada - informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

Jak będzie wyglądał przystanek? Zaprojektowano układ drogowy z jezdnią manewrową i miejscami postojowymi dla samochodów osobowych (21 miejsc, w tym 2 dla niepełnosprawnych) z dojazdem od ul. Władysława Sikorskiego. Zjazd zlokalizowano na północnej jezdni Władysława Sikorskiego przed wiaduktem drogowym nad linią kolejową 406. Wzdłuż terenu kolejowego zaprojektowano parking dla rowerów Bike & Ride (28 miejsc). Zaprojektowano również dojazd z parkingu na teren ROD im. Maciejowice.

ZOBACZ TEŻ:

Na przystanku znajdą się m.in.: stojaki rowerowe, biletomat, tablice Systemu Informacji Pasażerskiej. W pierwszym etapie zaplanowano budowę parkingu wraz z drogą manewrową na terenie istniejących ogródków działkowych. W drugim etapie zakres robót obejmuje wykonanie zjazdu na teren inwestycji oraz chodnika.

Wiemy, że część zieleni zostanie usunięta. Zaplanowano wycinkę 30 drzew kolidujących z inwestycją oraz usunięcie krzewów na powierzchni 282 metrów kwadratowych. Co w zamian? Na terenie obszaru Park & Ride zostanie wprowadzona kompozycja składająca się z krzewów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Widok od strony Żelechowa 12.10.2021

Szczecińska Kolej Metropolitalna: prace idą zbyt wolno. Inwe...

POLECAMY:

Szczecińska Kolej Metropolitalna ma powstać do 2022 roku. Połączy Szczecin, Stargard, Goleniów, Gryfino, Kobylankę, Police i Stargard. W sumie na terenie Szczecina zostanie wybudowanych lub zmodernizowanych 26 z 40 węzłów przesiadkowych Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, w tym 24 w ramach tego zamówienia.Inwestycja pochłonie 741 mln zł, z czego 512 mln zł ma pochodzić z dofinansowania.Zobacz na kolejnych slajdach, czy jesteś w zasięgu SKM-ki → * 1szary kolor: 15-minutowa dostępność piesza stacji i przystanków kolejowych* żółty 15-minutowa dostępność rowerowa stacji i przystanków kolejowych (szacunkowy czas w linii prostej)CZYTAJ WIĘCEJ:■ Gigantyczna kasa na Szczecińską Kolej Metropolitalną. Ponad pół miliarda złotych - zobacz, co za to zrobią [WIZUALIZACJE]■ Szczecińska Kolej Metropolitalna. Dwie firmy gotowe do projektowania [WIZUALIZACJE]

SKM w Szczecinie. Zobacz, jak będziesz mieć blisko do stacji [MAPY]

Bądź na bieżąco i obserwuj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński