Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Szef spółki Tramwaje Szczecińskie do zwolnienia". Konfederacja chce rozbić beton komunikacyjny

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Wtorkowa konferencja KWW Konfederacja i Bezpartyjni.
Wtorkowa konferencja KWW Konfederacja i Bezpartyjni. Andrzej Szkocki
- Jeśli chcemy lepszej komunikacji miejskiej, trzeba zwolnić szefa spółki Tramwaje Szczecińskie! - mówią działacze Konfederacji o publicznym transporcie.

Konfederacja i Bezpartyjni we wtorek (2 kwietnia) zorganizowali konferencję prasową na Jasnych Błoniach w Szczecinie, pod Urzędem Miasta. Głównym jej tematem była komunikacja miejska, a raczej jej kłopoty. Gospodarze spotkania nawiązali w niej bowiem do trzech ostatnich wypadków z udziałem tramwajów, do których doszło w ubiegły weekend - dwa w Wielką Sobotę i jeden w pierwszy dzień świąt.

- W czasie tego ostatniego zdarzenia wagon dosłownie jechał chodnikiem - przypomniał Rafał Kubowicz z KWW Konfederacja i Bezpartyjni.

- W normalny dzień doszłoby do tragedii, tam są przecież duże trakty piesze. Na co dzień zawsze panuje duży ruch.

Zdaniem polityków prawicy, odpowiada za to obecny szef spółki Tramwaje Szczecińskie, Krystian Wawrzyniak.

- Ten pan kieruje spółką od dwudziestu lat - stwierdził.

- Najwyraźniej się zasiedział. Potrzebna jest natychmiastowa zmiana.

Rafał Kubowicz podkreślił, że po wyborach miasto czekają olbrzymie wyzwania związane z dopasowaniem komunikacji miejskiej do Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej. A w tej chwili w spółkach miejskich pracują ludzie, którzy nie podołają temu zadaniu.

Zdaniem kandydata na radnego, spółki miejskie powinny być nadzorowane w dużo lepszy sposób. A urzędnicy powinni ponosić odpowiedzialność za swoje błędy.

- Stąd nasz apel do obecnego prezydenta, by jeszcze przed wyborami zdymisjonował Krystiana Wawrzyniaka. Jeśli tego nie zrobi, to po wyborach (jeśli wygramy), naszą pierwszą decyzją będzie odwołanie tego człowieka z pełnionej funkcji. Jeśli jednak nasz wynik nie będzie obiecujący, złożymy wniosek (poparty podpisaną przez mieszkańców petycją) o to, by go odwołać.

Politycy prawicy zwrócili uwagę, że pracownicy Tramwajów Szczecińskich zwalniają się z pracy przez Krystiana Wawrzyniaka, który ponosi odpowiedzialność również za zły stan torowisk, brak specjalistów i mechaników oraz części zamiennych do tramwajów.

- W zajezdni na Golęcinie w czasie deszczu zalewane są kanały w warsztatach - twierdzi Kubowicz.

- Nie da się pracować.

Konfederaci zapewnili, że jeśli Dariusz Olech, kandydat na prezydenta Szczecina Konfederacji i Bezpartyjnych, wygra wybory, spółkami miejskimi kierować będą wyłącznie przeszkoleni, zatrudnieni w konkursach, menedżerowie.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński