Szczypiorniści Pogoni na drugim miejscu w Kwidzynie

Anna Pasztor
Trener Rafał Biały buduje zespół na nowy sezon.
Trener Rafał Biały buduje zespół na nowy sezon. Andrzej Szkocki
Pogoń szlifuje formę przed ligą. Szczecinianie zagrali w turnieju o Puchar Prezesa MMTS Kwidzyn.

W rozgrywkach wzięły udział 4 zespoły. 3 z nich to ekipy z Superligi: gospodarze MMTS, Pogoń oraz tegoroczny beniaminek Borodino Legionowo. Skład zamknął spadkowicz z ekstraklasy, Wybrzeże Gdańsk. Szczecinianie dobrze zaprezentowali się w rozgrywkach. Większych problemów nie przysporzyło im starcie z beniaminkiem, pokonali też spadkowicza.

Najbardziej emocjonującym spotkaniem był mecz z gospodarzami. Pogoń do przerwy prowadziła 17:14, ale w drugiej połowie rywale okazali się skuteczniejsi i zwyciężyli. W turnieju triumfował MMTS, Pogoń zajęła 2. miejsce, a 3. Borodino.

Liga startuje 5-6 września. Na inaugurację Pogoń zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Wyniki: Pogoń Szczecin - Borodino Legionowo 27:23 (14:12), MMTS Kwidzyn - Pogoń Szczecin 33:25 (14:17), Wybrzeże Gdańsk - Pogoń Szczecin 23:26 (9:18).