Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin. Trwa remont ul. Twardowskiego. Czas na odcinek obok stadionu [ZDJĘCIA]

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Łagodna zima powoduje, że drogowcy nie zwalniają tempa przy modernizacji ulicy Twardowskiego i Witkiewicza w Szczecinie.

- Mamy gotowy fragment ulicy Twardowskiego od strony ulicy Mickiewicza, trwa jeszcze układanie chodników i krawężników. W pozostałej części trwają prace ziemne, m.in. przy kanalizacji. Na odcinku bezpośrednio przy stadionie, trwają przygotowania do rozbiórki, a od strony ul. 26 Kwietnia w najbliższych tygodniach będziemy przygotowywać się do położenia nowej nawierzchni - mówi Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta do spraw inwestycji.

Przypomnijmy, że chodzi o modernizację ulicy Twardowskiego i Witkiewicza. Przebudowa ulicy Twardowskiego dotyczy brukowanego fragmentu. Prace na ul. Witkiewicza obejmują odcinek aż do skrzyżowania z ul. Santocką.

W tej chwili wycinane są drzewa kolidujące z prowadzonymi pracami.

Inwestycja obejmuje budowę i przebudowę niezbędnej infrastruktury technicznej, położenie nowej nawierzchni jezdni ul. Twardowskiego, przebudowę chodników, oświetlenia.

Na ul. Witkiewicza przebudowane zostaną chodniki. W ramach prac zmodernizowana zostanie również kanalizacja deszczowa.

CZYTAJ TEŻ:

Wykonawca będzie musiał skoordynować wykonywane roboty budowlane z zadaniami realizowanymi w sąsiedztwie. W związku z tym konieczne będzie prowadzenie prac etapami, zachowując co najmniej jeden ciągły dojazd do placu budowy inwestycji dotyczącej przebudowy Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera.

Wykonawcą prac jest firma Strabag. Koszt inwestycji to 11 032 406,57 zł. Prace mają zakończyć się na przełomie roku.

Jednocześnie przypominamy, że do głównego wjazdu na stadion można dostać się ul. Twardowskiego od strony ulicy Mickiewicza. Nie jest możliwy dojazd od strony ulicy Witkiewicza.

ZOBACZ TAKŻE: Budowa stadionu Pogoni Szczecin: zadaszenie na łuku, likwidują pierwszy sektor [ZDJĘCIA] - 24.01.2020

Budowa stadionu Pogoni - zdjęcia z 24.01.2020.

Budowa stadionu Pogoni Szczecin: zadaszenie na łuku, likwidu...

Zmiany nastąpiły w harmonogramie oddawania poszczególnych etapów inwestycji Stadion Miejski. W wyniku korekty harmonogramu prac, boiska treningowe nr 3 i 4 powinny być gotowe w II kwartale 2020 roku, a nie jak wynikało z pierwotnego harmonogramu - do końca 2019 roku.

- Zmiana ta związana jest m.in. z koniecznością instalacji zbiorników przeciwpożarowych w ziemi - informuje Piotr Zieliński z Centrum Informacji Miasta szczecińskiego magistratu. - Ich montaż rozpoczął się dopiero w grudniu 2019 roku z uwagi na to, że zamówione elementy zbiorników nie mogły zostać wcześniej dostarczone przez dostawców.

Zmiana w harmonogramie nie ma wpływu na termin zakończenia całej inwestycji.

ZOBACZ TEŻ:

Nowy stadion w Szczecinie. Umowa podpisana! "Dotrzymamy term...

364,4 mln zł - tyle zaproponowała firma, która wystartowała w przetargu na budowę kompleksu sportowego przy ul. Twardowskiego w Szczecinie.Jak podkreślają urzędnicy, kwota ta nie dotyczy tylko budowy stadionu a "Stadionu Miejskiego i Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży".Zobaczcie szczegółową wycenę zaproponowaną przez konsorcjum na kolejnych slajdach! >>>Przypomnijmy jeszcze, że 364 mln zł jakie padły na poniedziałkowym przetargu to o ponad 82 mln zł więcej niż przeznaczyło na tę inwestycje miasto. WIĘCEJ O PRZETARGU:■ Powinniśmy mieć nowy stadion. Ale dlaczego jest tak drogo? - zastanawiają się radni■ Kto wybuduje stadion w Szczecinie? Wpłynęła jedna oferta. Konsorcjum chce ponad 364 mln zł■ Przetarg na nowy stadion w Szczecinie zostanie powtórzony!WIĘCEJ: Nowy stadion w Szczecinie

364,4 mln zł na budowę stadionu? Otóż nie! Zobaczcie szczegó...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński