MKTG SR - pasek na kartach artykułów

S6 na obwodnicy Koszalina: prace trwają, ale spodziewane jest kolejne opóźnienie [ZDJĘCIA]

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
By obwodnica Koszalina była już wreszcie cała przejezdna brakuje otwarcia wspomnianej, blisko kilometrowej estakady
By obwodnica Koszalina była już wreszcie cała przejezdna brakuje otwarcia wspomnianej, blisko kilometrowej estakady Michał Borkowski
Wprawdzie drogowcy wrócili już dwa tygodnie temu na plac budowy, planowany – już i tak przenoszony kilkukrotnie – termin oddania do użytku obwodnicy Koszalina na trasie S6 niemal na pewno zostanie przeniesiony na później.

Niepokojąca, na szczęście niepotwierdzona informacja dotarła do nas wczoraj rano. Anonimowy informator twierdził, że budowana na S6 blisko kilometrowa estakada nie przeszła prób obciążeniowych. Zapytany o to Mateusz Grzeszczuk, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych ii Autostrad, zapewnił nas jednak, że nie ma mowy o żadnych niezaliczonych próbach. - Bo żadne obciążeniowe próby jeszcze nie miały miejsca – odpowiada. - Były jedynie wykonywane próbne obciążenia samych podpór, ale to zostało wykonane już na wcześniejszych etapach i co najważniejsze, wszystkie wymagania zostały spełnione – zapewnia nasz rozmówca.

Niestety, w GDDKiA przyznają, że planowany na 22 kwietnia – przenoszony już wielokrotnie – termin oddania przynajmniej jednej nitki estakady, jest mocno zagrożony.

- Odnośnie terminów, obecnie trwa analiza roszczeń terminowych zgłoszonych przez wykonawcę. Od wyniku analizy Inżyniera Kontraktu będzie zależał ostateczny termin zakończenia robót. Naszym celem jest jak najszybsze uruchomienie przejazdu brakującym fragmentem obwodnicy, ale termin ostatecznie będzie zależał od decyzji kontraktowych – mówi dość dyplomatycznie Mateusz Grzeszczuk. Innymi słowy: wykonawca domaga się wydłużenia terminu odbioru trasy, a wiele wskazuje na to, że to jego żądanie zostanie spełnione.

Na budowie obwodnicy Koszalina obecnie wykonywane są prace zarówno drogowe, jak i mostowe. Na estakadzie ES-119 wykonywane są izolacje, bariery i balustrady, kapy chodnikowe, wyposażenie wewnętrzne oraz usuwane tymczasowe podpory na nitce południowej. Trwają również prace przy zbiornikach systemu odwodnienia, drogach dojazdowych. Na trasie głównej wykonywane są roboty bitumiczne – układana jest podbudowa bitumiczna i warstwa ścieralna.

By obwodnica Koszalina była już wreszcie cała przejezdna brakuje otwarcia wspomnianej, blisko kilometrowej estakady. Brakuje więc naprawdę niewiele. Roboty jednak się przedłużają, a tranzyt wciąż biegnie przez śródmieście Koszalina.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: S6 na obwodnicy Koszalina: prace trwają, ale spodziewane jest kolejne opóźnienie [ZDJĘCIA] - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński