MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Roboty na obwodnicy Koszalina w ciągu S6 i na trasie S3 Dargobądz-Troszyn są wznawiane

OPRAC.:
Mariusz Rodziewicz
Mariusz Rodziewicz
Stan prac przy budowie obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi ekspresowej S6.
Stan prac przy budowie obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi ekspresowej S6. GDDKiA
- Konsorcja, których liderem jest firma Polbud Pomorze, wznowią dzisiaj prace na budowie drogi S3 Dargobądz – Troszyn i dokończenie obwodnicy Koszalina w ciągu S6 - czytamy w komunikacie na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.

Jak podaje GDDKiA, to efekt wczorajszych rozmów Szefa GDDKiA Pawła Woźniaka z przedstawicielami wykonawcy. Kolejne spotkanie, podczas którego strony planują dokonać wiążących ustaleń wyznaczono na 8 kwietnia. Do tego czasu prace na obu kontraktach będą prowadzone zgodnie z planem.

We wczorajszych rozmowach w siedzibie GDDKiA w Warszawie brali udział przedstawiciele inwestora, wykonawcy robót oraz inżyniera kontraktu. Na spotkaniu omówiono kluczowe aspekty związane z realizacją przedmiotowych inwestycji oraz ustalono obszary i planowany harmonogram rozwiązywania występujących na kontrakcie oraz zgłoszonych przez konsorcjum problemów.

Potwierdzono, że wspólnym celem każdej ze stron jest dalsza sprawna realizacja przedmiotowych inwestycji oraz konstruktywne rozwiązania na obu kontraktach.

Przypomnijmy, firma Polbud-Pomorze wezwała do zmiany kontraktu „Budowa Obwodnicy Koszalina i Sianowa na S6 wraz z odcinkiem S11 od węzła Bielice do węzła Koszalin Zachód”. W piśmie do GDDKiA wzywa m.in. o waloryzację kontraktu o ponad 46 mln 607 tys. zł Kontrakt o wartości 448,87 mln zł realizuje konsorcjum firm Polbud- Pomorze (lider), Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów oraz Wibra Infrastruktura.

Obwodnica Koszalina i Sianowa w ciągu drogi ekspresowej S6 ma łączną długość 21,1 km. Od jesieni 2019 roku dostępne dla kierowców są trzy odcinki tej trasy: od węzła Bielice do węzła Koszalin Wschód, połączenie z ulicą Szczecińską (S11) oraz końcowy fragment obwodnicy od węzła Sianów Wschód. To w sumie 13,2 km obwodnicy. Rozprowadzają one ruch z nowej drogi S6, jednak nie dają możliwości ominięcia Koszalina i Sianowa przez ruch tranzytowy. Dlatego konieczne jest dokończenie odcinka od węzła Koszalin Wschód do węzła Sianów Wschód, tak aby spiąć ze sobą całą obwodnicę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Roboty na obwodnicy Koszalina w ciągu S6 i na trasie S3 Dargobądz-Troszyn są wznawiane - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński