Łasztownia po raz kolejny stanowi bazę dla rajdu Orlen Baja Poland. To tu jest park maszyn i to tu kibice z bliska mogą zobaczyć, jak załogi pracują nad swoimi pojazdami. A w tym roku na trasy wyruszy niemal 100 załóg.
ZOBACZ TAKŻE:
Rusza Orlen Baja Poland. Pojazdy można już zobaczyć na Łaszt...
W piątek załogi zainaugurowały rajd odcinkiem specjalnym na Krzekowie. Z kolei w sobotę od rana czekają na nich długie kilometry podczas odcinków specjalnych na poligonie w Drawsku.
W niedzielę zmagania znowu przeniosą się do Szczecina (Krzekowo) i jego okolic (Gmina Dobra).
ZOBACZ TEŻ:
Na rajd Orlen Baja Poland składa się kilka imprez. Z pewnością największą z nich jest runda Pucharu Świata FIA. Wśród faworytów do zwycięstwa, oprócz należy wymienić lidera Pucharu Świata, Argentyńczyka Orlando Terranovę, a także Rosjanina Władimira Wasiliewa, który sięgał po to trofeum w sezonie 2014.
Rywalizacja w Orlen Baja Poland przyciągnęła również panie, w tym także jedną motocyklistkę - Joannę Modrzewską (Husqvarna FE350). Wicemistrzowie Polski z sezonu 2017 pojadą MINI John Cooper Works Rally, czyli takim samym autem, co Jakub Przygoński i Krzysztof Hołowczyc. Ci dwaj ostatni łącznie sześciokrotnie wygrywali Baja Poland.
Sobota, 31 sierpnia
08:25:Drawsko Pom., 225 km
11:50: serwis B, Drawsko Pom.
14: Drawsko Pom., 225 km
17:25: Drawsko Pomorskie
20:10: park maszyn, wyspa Łasztownia, Szczecin
Niedziela, 1 września
08:30: Krzekowo, 18,39 km
09:25: Lubieszyn, 10,50 km
12:30: Krzekowo, 18,39 km
13:25: Lubieszyn, 10,50 km
14:30: ceremonia mety rajdu, wyspa Łasztownia, Szczecin.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rajd Pekin - Paryż: Zrobili próbę w Szczecinie i pojechali d...
“Bodyguard” lekiem na hejt?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?