Aleksander Stanuch
Vineta Wolin wygrała pierwszy mecz.
Vineta Wolin wygrała pierwszy mecz. Andrzej Szkocki
IV liga piłkarska. Wolinianie mają długą drogę do przebycia, jeśli chcą powalczyć o awans. Na razie zrobili pierwszy krok przeciwko Leśnikowi.

Ten dzień musiał nastąpić, ale nikt nie spodziewał się, że nadejdzie tak późno. Vineta Wolin wygrała pierwszy mecz w tym sezonie dopiero w 6. kolejce! Jak na jednego z kandydatów do awansu, to wynik słaby. Wyspiarze przełamali się w dobrym stylu, bo wygrywając aż 5:0 z Leśnikiem Manowo. Mecz rozstrzygnął się praktycznie do przerwy, gdy wolinianie prowadzili 3:0.

Vineta Wolin - Leśnik Manowo 5:0 (3:0)
Bramki: Cyburt (21), K. Wiśniewski 2 (24, 52), Bartoszewicz 2 (42, 55).
Vineta: Krzysztofek - Tarka, Jeż (80 Nagaj), Żukowski, Bożko, Cyburt (65 Wolański), Bartoszewicz (85 Kruczek), Gałecki, Nagórski, Duwe (70 Grochowski), K. Wiśniewski.

Zacięła się maszyna, która rozjeżdżała kolejnych rywali. Hutnik Szczecin bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Lechem Czaplinek, choć miał swoje okazje. Pod koniec pierwszej połowy Adrian Skorb zobaczył czerwoną kartkę, gdy niepotrzebnie wdał się w przepychankę. Siły wyrównały się w końcówce, gdy zawodnik gospodarzy wyleciał z boiska.

Lech Czaplinek - Hutnik Szczecin 0:0
Hutnik: Wiśniewski - Skorb, Klym, Miązek, Białek, Palczewski (65 Dziąbek), Adamczyk (46 Nwaogu), Sobinek (77 Sugahara), Wierzchowski (73 Misztal), Żelazowski, Aleksandrowicz (70 Kronkowski).
Czerwone kartki: Woźniak (88 - Lech) - Skorb (45+2 - Hutnik).

Iskierka Szczecin w Gościnie dostała dwa szybkie ciosy, tracąc gole w 6. i 7. minucie meczu. Trudno było podnieść się po takim początku, ale beniaminek poradził sobie z tym zadaniem w ostatnim kwadransie. Najpierw Michał Bąba dobił strzał Steve’a Endene, a trzy minuty później ten drugi zdobył swojego premierowego gola w barwach Iskierki. To nie był ostatni raz, kiedy Endene zapisał się w protokole. W doliczonym czasie dostał czerwoną kartkę.

Olimp Gościno - Iskierka Szczecin 2:2 (2:0)
Bramki: Roszak (6), Cybulski (7) - Bąba (75), Endene (78).
Iskierka:Tiedtke - Guzicki, Koksa (46 Zagrodny), Simkovych (90+2 Maciej Bobrowski), Górski, Mikołaj Bobrowski, Bąba, Endene, Kanigowski, Sipko (90 Pyrek), Krzysztanowicz.
Czerwona kartka: Endene (90+4, Iskierka).

Gryf Kamień Pomorski - Darłovia Darłowo 1:1 (0:1)
Bramki: Włodarek (47) - Fryś (45+1).
Gryf: Daroszewski - Smerdel, Matysiak, Karman, Bałkowski, Szwech (82 Wróbel), Chodorowski, P. Wanagiel (70 Sasin), Karczmarski (58 Dąbrowski), Kłoda, Włodarek.

Rega Trzebiatów - Sparta Węgorzyno 1:0 (1:0)
Bramka: S. Kurczak (21).
Rega: Gładysz - Rodak, Marcinkowski, Kordowski, Zhdanov, Zejfer, M. Kurczak, Rutkowski (70 Duńczak), S. Kurczak, Łapa (26 Maruszewski), Kocur (75 Zelmachowicz).
Sparta: Sobczyk - Kupczyński, Tondrik, Więcek, Włóka, Dzierbicki, Radziejewski, Antczak (85 Kochański), Mosiądz, Guźniczak, Romańczyk.

Błękitni II Stargard - Rasel Dygowo 2:0 (0:0)
Bramki: Piskorz (66), Gajda (90+1).
Błękitni II: Sasiak - Theus, Krawczun, Konopski, Sitkowski, Bochnak, Piskorz, Gawron, Jabłoński, Mucha (46 Lis), Gajda.
Kluczevia Stargard - MKP Szczecinek 5:1 (1:0)