Porażka futsalistów Pogoni. Dalej jednak są liderem

(mb)
Tym razem podopieczni trenera Gerarda Juszczaka schodzili z parkietu pokonani.
Tym razem podopieczni trenera Gerarda Juszczaka schodzili z parkietu pokonani. archiwum
Pogoń '04 Szczecin przegrała 1:4 z Wisłą Krakbetem Kraków, ale nadal pozostała na fotelu lidera. Honorowego gola dla podopiecznych Gerarda Juszczaka zdobył Marcin Mikołajewicz. Portowcy mają tyle samo punktów co Red Devils Chojnice. "Czerwone Diabły" wygrały 5:4 z GKS-em Tychy.

Od pierwszych minut optyczną przewagę mieli Wiślacy, co udokumentowali golem w 7. minucie. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Kusia. Krakowianie próbowali dodatkowo zaskoczyć Nicolae Neagu licznymi strzałami z dystansu. Uderzali m.in. Roman Vakhula oraz Siergiej Zadorożnyj, ale czujny na linii był Mołdawianin.

Po zmianie stron futsaliści ze Szczecina zaczęli groźnie atakować i grać agresywniej. Po kilku minutach drugiej połowy uzbierali na koncie 5 fauli i musieli uważać na kolejne przewinienia, które skutkowałyby przedłużonymi rzutami karnymi. W takiej sytuacji podopiecznym Gerarda Juszczaka udało się wyrównać. Na listę strzelców wpisał się Mikołajewicz.

Zgodnie ze starym piłkarskim porzekadłem: "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić", po przestrzelonym rzucie karnym przez Daniela Maćkiewicza, bramkę na 2:1 zdobył Błażej Korczyński. Trener Gerard Juszczak na cztery minuty przed końcem spotkania wycofał golkipera, co pozwoliło gospodarzom zdobyć dwa kolejne trafienia.

Wisła Krakbet Kraków - Pogoń '04 Szczecin 4:1 (1:0)
Bramki: Kusia (7), Korczyński (36), Franz (39), Kiełpiński (40) - Mikołajewicz (30).

Pogoń '04: Neagu, Kubrak - Tubacki, Mikołajewicz, Ł. Żebrowski, Douglas Dos Santos, Wołoszyn, Ricardinho, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Bogucki.

Pozostałe wyniki: AZS UŚ - Gwiazda 4:4, AZS UG - Clearex 4:3, Red Devils - GKS 5:4, Rekord - Marwit 3:1, Remedium - Gatta 4:4.

W następnej kolejce: GKS - Pogoń '04, AZS UŚ - Remedium, Clearex - Rekord, Marwit - Red Devils, Gatta - Wisła, Gwiazda - AZS UG.