MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pokaż, że wkręciłeś się w wiatraki, wygraj indeks i studiuj na Politechnice Morskiej

OPRAC.:
Przemysław Szymańczyk
Przemysław Szymańczyk
Według szacunków Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej branża wiatrowa w Polsce może dać 200 tysięcy nowych miejsc pracy do 2040 roku
Według szacunków Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej branża wiatrowa w Polsce może dać 200 tysięcy nowych miejsc pracy do 2040 roku Orlen Neptun
Niebawem skończysz średnią szkołę i interesuje cię nowoczesna, zeroemisyjna energetyka? Wiesz, jak działa turbina, kręcą cię wiatraki i chciałbyś się tym zajmować zawodowo? Szansą jest wielki konkurs wiedzy o morskiej energetyce wiatrowej. Na zwycięzców czekają indeksy Politechniki Morskiej i wysokie nagrody finansowe ufundowane przez Orlen Neptun. Patronem konkursu jest „Głos”.

Studniówki już za nami. Teraz przed maturzystami ostatnie miesiące na przygotowanie się do egzaminu dojrzałości. Będzie dużo nerwów, nieprzespanych nocy nad książkami oraz dylematów, co dalej? Pojawią się naturalne pytania: jaką uczelnię wybrać, jaki kierunek studiów, czy znajdę po tym ciekawą i dobrze płatną pracę?

To duże wyzwanie. W podjęciu tych niełatwych decyzji chcemy wam pomóc, ogłaszając wspólnie z Orlen Neptun i Politechniką Morską w Szczecinie konkurs wiedzy o morskiej energetyce wiatrowej dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Ruszy on na początku kwietnia (10.04). Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w tym przede wszystkim indeksy renomowanej uczelni. Wszystkie szczegóły podamy już niebawem na łamach „Głosu”, który został patronem konkursu.

A dziś, by podgrzać emocje i zachęcić do udziału w zabawie - zostaje jeszcze, bowiem miesiąc na przygotowanie się do niej, ujawniamy, na czym polegać będzie rywalizacja.

Pierwszy etap konkursu będzie internetowy, a ruszy 10 kwietnia. Wtedy to za pomocą specjalnego formularza na stronie internetowej Politechniki Morskiej należy odpowiedzieć na pytania dotyczące morskiej energetyki wiatrowej. Liczy się zarówno wiedza jak i czas udzielenia odpowiedzi. 30 osób, które uzyskają najlepszy wynik, awansuje do drugiego etapu.

Drugi etap rozpocznie się 28 maja. 30 wyłonionych wcześniej półfinalistów wystartuje w dwóch grupach. 15 osób będzie rywalizować w Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu, drugie 15 w Zespole Szkół nr 4 w Szczecinie. Uczestnicy rozwiążą zadania pisemne związane z energetyką wiatrową. Do finału awansuje po pięć osób z każdej z grup.

I wreszcie wielki finał. Dziesięciu finalistów spotka się w Międzynarodowym Dniu Wiatru (15 czerwca) przed komisją konkursową i… dostaną do przygotowania zagadnienie związane z energetyką wiatrową. Jury oceni, który z uczestników zaprezentuje najciekawsze rozwiązanie.

Trzech najlepszych uczestników konkursu otrzyma „wirtualny indeks” na dowolny wybrany kierunek studiów na Politechnice Morskiej w Szczecinie. Dodatkowo Orlen Neptun ufunduje dla zdobywcy pierwszego miejsca 10 tys. zł, dla zdobywcy drugiego miejsca - 5000 zł i dla zdobywcy trzeciego miejsca - 2500 zł.

Czym jest morska energetyka wiatrowa? To jedna z najważniejszych branż polskiej gospodarki. Wzmocni nasze bezpieczeństwo energetyczne, pozwoli na zróżnicowanie źródeł dostaw energii i pomoże stworzyć tysiące nowych miejsc pracy na Pomorzu. Co ważne, centrum polskiego offshore’u staje się województwo zachodniopomorskie. To w Szczecinie światowi potentaci produkujący elementy turbin wiatrowych stawiają swoje fabryki, a w Świnoujściu polska firma Orlen Neptun uruchomi pierwszy w Polsce terminal instalacyjny dla morskich farm wiatrowych, które wybuduje na Bałtyku.

Organizatorami konkursu wiedzy o morskiej energetyce wiatrowej są Orlen Neptun, Politechnika Morska w Szczecinie, Zespół Szkół Morskich im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Świnoujściu oraz Zespół Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują „Głos” i Radio Szczecin. Patronat honorowy nad akcją objęło Ministerstwo Infrastruktury.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński