Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 1:0. Nowy transfer już strzela w sparingu

Wiola Ufland / pogonszczecin.pl
Pogoń Szczecin przebywa na obozie przygotowawczym w Opalenicy. Rozegrała tam sparing z Zagłębiem Lubin. Portowcy wygrali 1:0 po bramce sprowadzonego latem do klubu Alexandra Gorgona.

Sztaby szkoleniowe umówiły się na formułę meczu, który składał się z trzech 30-minutowych tercji. W drużynie Pogoni ze względu na urazy nie zagrali Tomas Podstawski, Maciej Żurawski, David Stec, Marcin Listkowski i Luis Mata. Hit transferowy Portowców, czyli Michał Kucharczyk, treningi rozpocznie w poniedziałek.

Mecz rozstrzygnął się w 69. minucie. Dośrodkowanie Jakuba Bartkowskiego wykorzystał strzałem głową Alexander Gorgon, którego właśnie w tym celu Pogoń sprowadziła do siebie.

Pierwszy mecz o stawkę Pogoni 16 sierpnia. W I rundzie Totolotek Pucharu Polski Portowcy zagrają na wyjeździe z III-ligowym Podhalem Nowy Targ.

Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin 1:0 (0:0, 0:0)
Bramka: Gorgon (69).
Pogoń (I tercja): Bursztyn – Zech, Triantafyllopoulos, Malec, Matynia – Hostikka, Dąbrowski, Drygas, Kozłowski, Smoliński – Frączczak
(II tercja): Bursztyn (45 Stipica) – Zech (45 Bartkowski), Triantafyllopoulos, Malec (45 Szcześniak), Matynia – Hostikka (45 Kowalczyk), Dąbrowski, Drygas, Kozłowski (45 Gorgon), Smoliński (45 Cibicki) – Frączczak (45 Turski)
(III tercja): Stipica – Bartkowski, Balcewicz, Szcześniak, Mruk – Boniecki (79 Manias), Kowalczyk, Gorgon, Cibicki, Fornalczyk – Turski.