Pogoń Szczecin i Flota Świnoujście grały sparingi

dc
Olgierd Moskalewicz (z lewej) z kolegami pokonali dziś Duńczyków.
Olgierd Moskalewicz (z lewej) z kolegami pokonali dziś Duńczyków. Archiwum
W dzisiejszych sparingowych meczach piłkarskich naszych I-ligowców Pogoń Szczecin pokonała 3:0 duński Lolland-Falster Alliancen, a Flota Świnoujście zremisowała z GKP Gorzów Wlkp. 1:1.

Pogoń z Duńczykami grała w Pobierowie. W 22 minucie Marcin Klatt dobił strzał Olgierda Moskalewicza i było 1:0. W 70. minucie na 2:0 podwyższył strzałem zza pola karnego Tomasz Parzy. W 85. minucie powinno być 3:0, ale Maksymilian Rogalski nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Macieju Ropiejce. Rezultat spotkania w 90 minucie ustalił strzałem głową Ropiejko.

Pogoń w pierwszej połowie zagrała w składzie: Janukiewicz - Nowak, Mysiak, Jarun, Petrik - Bojarski, Mandrysz, Pietruszka, Petasz - Klatt, Moskalewicz. W drugiej połowie: Pyskaty - Rydzak, Hrymowicz, Wróbel, Woźniak - Wólkiewicz, Parzy, Koman, Rogalski - Bell, Ropiejko.

Natomiast Flota walczyła z GKP w Świnoujściu. Prowadzenie dla Floty zdobył w 64 minucie Grzegorz Skwara po strzale z rzutu karnego. Wyrównał dziewięć minut później Mateusz Piątkowski.

Skład Floty: Żukowski (Pająk) - Kubowicz, Staniek, Kret (16 Czapko), Pruchnik, Staniszewski (Gil), Chifon (Skwara, Rudolf), Fechner (Niewiada), Chrzanowski, Jarmuż (Ciarkowski), Arifović (Kuświk, Tyc).