Pogoń Szczecin - Energetyk Gryfino 1:2

Marcin Bielecki
Maciej Ropiejko (przy piłce) zdobył jedynego gola dla Pogoni, ale jego zespół przegrał wczoraj z Energetykiem Gryfino 1:2. Marcin Bielecki
Dzisiaj po raz drugi tej zimy grę kontrolną rozegrali zawodnicy Pogoni. Ich rywalem był Energetyk Gryfino i zaprezentował się z bardzo dobrej strony, wygrywając 2:1.

Pogoń po raz kolejny wystąpiła w składzie w niczym nie przypominającym ligowe ustawienia. W pierwszej jedenastce znalazło się aż 8 testowanych zawodników, ale przynajmniej w pierwszej połowie, żaden z nich nie wykazał się niczym szczególnym. Może za wyjątkiem byłego gracza Floty Świnoujście - Piotra Dutkiewicza.

Drugą część gry goście rozpoczęli od mocnego uderzenia, już po pięciu minutach prowadzili 1:0 po golu Roberta Śliwińskiego z rzutu karnego. Widząc jak słabo spisują się portowcy trener Piotr Mandrysz delegował kilku swoich sprawdzonych napastników, a więc Macieja Ropiejkę, Marka Kowala i Tomasza Rydzaka. Efektu jednak długo to nie przynosiło. Tymczasem Energetyk strzelił drugiego gola.

Testowany z Hetmana Zamość Łukasz Sękowski źle podał piłkę do swojego bramkarza i przechwycił ją Śliwiński. Były zawodnik Pogoni najpierw ograł obrońcę, potem bramkarza i spokojnie strzelił na 2:0.

Portowcy przebudzili się dopiero w ostatnich minutach za sprawą dobrych akcji Ropiejki i innego piłkarza Hetmana Rafała Turczyna. Jednak to akcja grającego na przeciwległej stronie boiska - Rydzaka przyniosła Pogoni gola. Młody pomocnik ruszył mocno prawą stroną boiska, dograł idealnie do Ropiejki, a ten tylko dostawił nogę i uzyskał honorowe trafienie dla szczecinian.

Pogoń Szczecin - Energetyk Gryfino 1:2 (0:0)
Bramki: Ropiejko (85) - Śliwiński 2 (49-karny, 59).
Pogoń: Skory - Sękowski, Sowa, Matusewicz, Świniarek, Chifon, Biliński, Wołoszyn, Dutkiewicz, Sieniawski, Kołodziejski. Zagrali też: Kowal, Ropiejko, Kosakowski, Rydzak, Kołc, Turczyn, Zawadzki.
Energetyk: Horodyski - Kosakiewicz, Wierzbicki, Łazarz, Stępień, Łapiński, Kwaśniewski, Ludwiczak, Śliwiński, Aleksandrowicz, Ł. Deptuła. Zagrali też: Marzantowicz, P. Deptuła, Szandruk, Grąbczewski.