Pierwszy wrześniowy weekend na boiskach III i IV ligi. Pogoń II ściga trzecioligową czołówkę

Adam Ładziak zdobył 2 bramki dla Świtu
Adam Ładziak zdobył 2 bramki dla Świtu fot. świt szczecin facebook
Piłka nożna. Derby Pomorza Zach. dla Pogoni II Szczecin, która w Stargardzie ograła Błękitnych. Porażkę najmocniej odczuł trener gospodarzy Piotr Rast, który zaraz po meczu stracił posadę.

Pogoń II przyjechała do Stargardu po dwóch wygranych z rzędu i swoją serię podtrzymała, choć nie przyszło to łatwo. W I połowie Damian Niedojad potrafił dwukrotnie odpowiedzieć na bramki gości, ale po zmianie stron było to niemożliwe. Portowcy zdobyli dwie bramki w trzy minuty, a mając dwubramkową zaliczkę potrafili kontrolować grę do końca.

- Nie był to nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Sztuką jest jednak zwyciężać, gdy nie wszystko idzie po twojej myśli. Chłopakom należą się duże brawa za determinację i zdolność do tego, by nie tylko przełamać rywala, ale też własne słabości - stwierdził trener Pogoni II Paweł Cretti.

Zaraz po spotkaniu zebrał się zarząd Błękitnych na który został zaproszony trener Piotr Rast. Siedzibę klubu jako „były trener”. - Rozstanie nastąpiło na mocy porozumienia stron, a umowa trenera została rozwiązana za obopólną zgodą - informuje stargardzki klub.

Rast pracował w Błękitnych od połowy listopada 2022, ale nie notował dobrych wyników.

W meczu dwóch zespołów z czołówki Vineta Wolin lepsza od Unii Swarzędz. Goście pierwsi trafili, ale Wikingowie jeszcze przed przerwą odpowiedzieli dwiema bramkami i później pilnowali skromnej zaliczki.

Flota Świnoujście pojechała do Środy Wielkopolskiej i wróciła z cennym punktem. Oba zespoły mogły wygrać, może nawet gospodarze mieli więcej ciekawych akcji, ale Flota - grająca bez swoich dotychczasowych liderów (Damiana Staniszewskiego i Michała Stasiaka) zasłużyła na punkt.

Na stadionie Świtu (na Skolwinie) pojawił się Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, który raz jeszcze zadeklarował, że władze miasta chcą zmodernizować obiekt przy ul. Stołczyńskiej (cały czas wloką się kwestie proceduralne).

Wizyta prezydenta tak podkręciła atmosferę w drużynie gospodarzy, że ci już w pierwszej akcji objęli prowadzenie. Po chwili podwyższyli i w zasadzie było po emocjach. W drugiej części goście zdołali jednak strzelić bramkę honorową.

Wyniki 6. kolejki: Błękitni Stargard - Pogoń II Szczecin 2:4 (dla Błękitnych: Damian Niedojad 2 - 10. i 41.; dla Pogoni II: Dawid Kroczek 7., Olaf Korczakowski 16. - karny, Błażej Starzycki 68., Gracjan Hyl 70.), Vineta Wolin - Unia Swarzędz 2:1 (dla Vinety: Kryspin Leśniak 18., Dawid Gruchała-Węsierski - 38.; dla Unii: Krzysztof Biegański - 10.). Polonia Środa - Flota Świnoujście 1:1 (dla Polonii: Jakub Giełda 67. - karny; dla Floty: Alan Krauze 55.), Świt Szczecin - Unia Solec Kujawski 3:1 (dla Świtu: Adam Ładziak 2 - 1. i 48. - karny, Szymon Kapelusz 5.), Noteć Czarnków - Wikęd Luzino 5:2, Gedania Gdańsk - Elana Toruń 0:2, Zawisza Bydgoszcz - Cartusia Kartuzy 0:2, Sokół Kleczew - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:4, Stolem Gniewino - KP Starogard 2:3.

W tabeli po 6. kolejkach: 1. Pogoń Nowe Skalmierzyce - 15 punktów, 2. Vineta - 15; 3. Świt - 14; 9. Pogoń II - 9; 14. Błękitni - 6; 16. Flota - 5.