MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Obwodnica Polic. Gmina czeka na odwołania, potem będzie podpisanie umowy

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Droga  powiatowa nr 3914Z między Policami a Przęsocinem, to stąd ma być poprowadzona planowana obwodnica Polic w kierunku węzła Police na planowanej Zachodniej Obwodnicy Szczecina
Droga powiatowa nr 3914Z między Policami a Przęsocinem, to stąd ma być poprowadzona planowana obwodnica Polic w kierunku węzła Police na planowanej Zachodniej Obwodnicy Szczecina Archiwum
Oferta spółki Strabag z Pruszkowa została uznana za najlepszą na zaprojektowanie i budowę drogowego obejścia Polic. Czekamy na podpisanie umowy.

- Czekamy 10 dni - od czasu wyboru oferty - na ewentualne odwołania. Jak dotąd żadnego nie było - mówi Jakub Pisański, zastępca burmistrza Polic. - Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie to podpiszemy umowę z wykonawcą.

Gmina Police czeka również na potwierdzenie promesy z Banku Gospodarstwa Krajowego. Police otrzymały 245 mln zł z V edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla obwodnicy Polic stanowiącej dojazd do węzła Police Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina. Strabag wycenił swoje usługi na 116 492 685 złotych i udzielił 60 miesięcy gwarancji na prace. To firma znana w regionie m.in. z budowy pierwszego etapu Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju czy budowy S10, a konkretnie drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa. Strabag modernizował również drogę ze Szczecina do Polic w Przęsocinie.

To przetarg w formule "zaprojektuj i wybuduj". Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji środowiskowej, a potem budowa drogi. Zamawiający chce wybudować nową drogę od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 114 (ul. Tanowska) aż do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3914Z Szczecin-Przęsocin-Police. Na trasie będą trzy ronda: na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 114 (ul. Tanowska), na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 3913Z Police-Siedlice-Pilchowo i na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 3914Z (ul. Przęsocińska).

Natomiast odcinek od skrzyżowania z drogą powiatową nr 3914Z (ul. Przęsocińska) do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3934Z (ul. Nadbrzeżna), będzie wyłącznie zaprojektowany.

W tle budowy obwodnicy Polic jest protest niemal 600 mieszkańców, którzy są przeciwni budowie drogi przez Park Leśny Mścięcino. Ich petycja trafiła do Urzędu Miejskiego w Policach. Zdaniem protestujących nie ma racjonalnych przesłanek dla lokalizacji drogi z drastyczną ingerencją w środowisko.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński