Morze Bałtyk Szczecin pokonało AZS Nysa

Krzysztof Dziedzic
Kapitan Morza Bałtyk Mateusz Sylla (z lewej) dość łatwo przebijał się w pierwszym secie przez blok rywali. Potem już nie grał.
Morze Bałtyk pokonało 3:0 AZS Nysa i awansowało do piątej rundy Pucharu Polski. Szczecinianie znów zaprezentowali się nieźle, ale ponownie przytrafiły im się słabsze okresy gry.

W starciu dwóch I-ligowców wygrało Morze Bałtyk. Trochę szkoda więc, że szczecinianie zagrają z AZS o punkty dopiero w 12. kolejce.

O wyniku pierwszego seta zadecydowała końcówka. Przy stanie 24:23 dla szczecinian środkowy gości Damian Domonik zaserwował w aut. W drugiej partii nasi siatkarze wygrali praktycznie przegranego seta - a właściwie uczynił to rozgrywający Maciej Kwaśniak. AZS wygrywał 23:18 i 24:21, ale w końcówce Kwaśniak dwa razy z rzędu złapał na pojedynczym bloku Bartłomieja Piekarczyka. W ostatniej akcji zdenerwowany Piekarczyk zbił w aut. W trzeciej partii szczecinianie prowadzili 16:11, lecz pozwolili rywalom wyrównać na 20:20. Trener naszej drużyny Zdzisław Gogol wziął czas, a po nim Morze Bałtyk znów w końcówce przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Okresami w naszym zespole szwankowała zagrywka oraz blok. A jak nie ma zagrywki ani bloku, to trudno odrobić stratę do rywala - o czym nasi siatkarze przekonywali się przez większość drugiego seta, gdy długo przegrywali kilkoma punktami.

W piątej rundzie Pucharu Polski Morze Bałtyk zmierzy się ze zwycięzcą meczu MOS Będzin - BBTS Bielsko-Biała.

Morze Bałtyk Szczecin - AZS Nysa 3:0 (25:23, 26:24, 25:23)

Morze Bałtyk: Kwaśniak, Sylla, Kaczorowski, Milczarek, Glinka, Michor, Pachliński (libero) oraz Paśnik, Doliński, W. Paniączyk, M. Paniączyk, Kulikowski.