ŁKS - Pogoń 2:1. Prowadzili, ale nie dowieźli zwycięstwa

(mc)
Mikołaj Lebedyński (z prawej) w starciu z byłym bramkarzem Pogoni, Bogusławem Wyparło. Fot. Wiola Borzym
Portowcy w swoim inauguracyjnym pojedynku nowego sezonu I ligi przegrali z ŁKS w Łodzi 1:2. Pogoń prowadziła po bramce niezawodnego Olgierda Moskalewicza, ale łodzianie podnieśli się i zdobyli dwa gole.

Trener Piotr Mandrysz chciał chyba zaskoczyć sztab szkoleniowy ŁKS i wystawił dość zmienioną jedenastkę od tej, jaką najczęściej mogliśmy oglądać w sparingach. W środku pola wystąpił Robert Mandrysz, na prawej flance dostał szansę Maksymilian Rogalski, a po lewej stronie defensywy od pierwszych minut biegał Piotr Petasz.

Od początku spotkania piłkarze obu zespołów narzucili dość szybkie tempo, ale lepiej odnajdywała się w tym Pogoń. Pierwszą okazję goście mieli w 9. minucie, kiedy to Rogalski trafił z rzutu rożnego w poprzeczkę. Kilka minut później było już 1:0 dla przyjezdnych. Petasz popisał się dokładnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego do Olgierda Moskalewicza, a ten szczupakiem nie dał szans byłemu bramkarzowi Pogoni, Bogusławowi Wyparle. Po chwili mogło być 2:0, ale po dograniu piłki przez Rogalskiego Mikołaj Lebedyński nie był w stanie pokonać golkipera ŁKS.

W 25. minucie padło wyrównanie. Marcin Smoliński dośrodkował, a piłkę musnął Mariusz Mowlik i ta wpadła do siatki. Aktywny był na swojej flance Rogalski, jego strzał nie znalazł drogi do siatki.

Już na początku drugiej połowy ŁKS strzelił drugą bramkę. Tym razem lewą stronę przedarł się Jakub Kosecki, syn świetnego przed laty reprezentanta Polski - Romana, i strzelił nie do obrony.

Kilka minut później okazję miała Pogoń, jednak główka Marcina Nowaka i strzał Petasza nie znalazły drogi do siatki. Pogoń, przy nieustannym dopingu kibiców, biła już głową w mur. Próbowała szarpać, strzelać, ale Wyparło tylko jedną piłkę przepuścił do siatki.

ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin 2:1 (1:1)
Bramki: Mowlik (25), Kosecki (55) - Moskalewicz (17).
ŁKS: Wyparło - Adamski, Mowlik, Woźniczka, Klepczarek, Mączyński, Seweryn (70 Łabędzki), Smoliński (82 Obem), Mięciel, Kłus, Kosecki (66 Kujawa).
Pogoń: Janukiewicz - Nowak, Hrymowicz, Dymkowski, Petasz - Rogalski (58 Prędota), Ława, Mandrysz, Pietruszka (80 Kolendowicz) - Moskalewicz, Lebedyński (61 Bojarski).