Ligowy weekend: futsal, ręczna i sparing Pogoni

Donald Djousse (bordowa koszulka)  i jego koledzy z Pogoni Szczecin w weekend rozgrywają pierwsze zimowe sparingi
Donald Djousse (bordowa koszulka) i jego koledzy z Pogoni Szczecin w weekend rozgrywają pierwsze zimowe sparingi Marcin Bielecki
W najbliższy weekend w Szczecinie tylko dwa ligowe pojedynki z udziałem Pogoni 04 oraz Pogoni Baltica. Do naszej zapowiedzi dodajemy więc także sparingowy dwumecz piłkarzy nożnych Pogoni, na który z pewnością wybierze się wielu kibiców.

Pogoń 04 - Gatta Zduńska Wola

Wrześniowy mecz obu ekip w Zduńskiej Woli przyniósł sporo emocji. Gospodarze do przerwy prowadzili 4:0, ale w drugiej połowie Pogoń rzuciła się do szaleńczych ataków. Ostatecznie szczecinianie przegrali jednak 3:4. Teraz nadarza się okazja do rewanżu, ale mimo atutu własnego boiska Pogoni o zwycięstwo może być ciężko. W ostatnich trzech meczach nasz zespół zdobył tylko punkt, zaś rywale są niepokonani od sześciu spotkań i zajmują trzecie miejsce w tabeli.

piątek, godz. 19, hala przy ul. Twardowskiego, wstęp wolny

Pogoń Baltica - Ruch Chorzów

Szczecińskie szczypiornistki derbową porażką z Politechniką w Koszalinie zakończyły serię spotkań z rywalami ze szczytu tabeli, przerwaną jedynie wygranym pojedynkiem z outsiderem z Polkowic. Do końca rundy zasadniczej zostało już tylko 6 kolejek i każdy mecz jest dla Pogoni walką o pozostanie w ekstraklasie na przyszły sezon. Pierwsze z cyklu spotkań "o życie" szczecinianki stoczą z Ruchem Chorzów. Zespół ze Ślaska niedawno pokonał faworyzowany Łączpol Gdynia, ale potem sromotnie poległ z SPR Lublin, a ostatnio męczył się z ostatnim w tabeli Finepharmem. Prawdziwą wartość Ruchu, którego prezesem jest celebryta Klaudiusz Sevkovic, poznamy w sobotni wieczór.
Naszym dziewczynom z pewnością przyda się gorący doping.

sobota, godz. 17, hala przy ul. Twardowskiego, wstęp wolny

Pogoń Szczecin - Pogoń Barlinek
Pogoń Szczecin - KS Polkowice

Pozostali nasi ligowcy grają na wyjeździe albo mają przerwę, więc w sobotę polecamy zobaczyć w akcji piłkarzy Pogoni Szczecin w meczu sparingowym. Trener Marcin Sasal dysponuje obecnie na treningach grupą ponad 30 piłkarzy i aby im się dokładnie przyjrzeć potrzebuje aż dwóch sparingów jednego dnia. Zarówno szkoleniowiec jak i kibice szczególną uwagę będą zwracać na nowych zawodników (Wojciech Golla, Siergiej Mosnikov, Adrian Budka) oraz testowanych (Jemelins, może Outtara lub inna niespodzianka).

sobota, godz. 11 i 13, boisko nr 5 lub 6, a w przypadku "zimowej" aury - boisko przy ul. Witkiewicza

Obszerniejsze zapowiedzi weekendowych wydarzeń oraz relacje z nich - czytaj w papierowych wydaniach "Głosu Szczecińskiego"