Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kulturalny weekend dla seniorów. Z biletami za symboliczne ceny

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Pierwsza akcja „60+Kultura” odbyła się w roku 2011. Od tamtej pory cieszy się ogromnym zainteresowaniem seniorów.
Pierwsza akcja „60+Kultura” odbyła się w roku 2011. Od tamtej pory cieszy się ogromnym zainteresowaniem seniorów. materiały prasowe
W dniach 24-25 września seniorzy będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z bogatej oferty kin, teatrów, opery, filharmonii.

W dniach 24-25 września br. w całej Polsce już po raz kolejny odbędzie się akcja organizowana z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. „60+Kultura”. Akcja jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia; ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Scena „Pleciugi” w niedzielę 25 września w ramach tej kampanii zagra spektakl „Czarodzieje” Wojciecha Kobrzyńskiego. Dla widzów 60+, którzy chcą go zobaczyć sami lub z wnukami, teatr ma bilety za 10 zł.

W ramach akcji „60+Kultura” Pleciuga przygotowała małą niespodziankę dla osób po 60. roku życia, które przyjdą w niedzielę na „Czarodziejów”: zaraz po spektaklu zaprasza na jogę śmiechu 60+.

Zamek Książąt Pomorskich zaprasza na wydarzenia za pół ceny. Seniorzy będą mogli kupić bilety za złotówkę m.in. na wystawy stałe i czasowe, na Taras Książęcy, na seanse w kinie Zamek - „Kwartet”, angielską komedię oraz „Ostatnią akcję”.

Opera na Zamku przygotowała pulę biletów na koncert inaugurujący sezon artystyczny 2016/17 w cenie 10 zł za sztukę. Bilety w promocyjnej cenie do nabycia w kasie Opery na Zamku, przy ul. Korsarzy 34 (Zamek Książąt Pomorskich, wejście „A”). Ilość miejsc objętych promocją ograniczona.

Zobacz też: Co szczecinianie sądzą o rowerze miejskim?

Polecamy na gs24.pl:

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński