MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kościół Nad Rudzianką w Szczecinie. Kilkadziesiąt wniosków o unieważnienie. Niektórzy mieszkańcy nie chcą kolejnej świątyni

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Sprawa przekazania w dzierżawę działki na Prawobrzeżu od miesięcy budzi kontrowersje. Nawet po przyjęciu stosownej uchwały przez radę miasta część mieszkańców nie opuszcza broni i walczy o zmianę decyzji.

O tym czy przyjęte podczas odbywającej się w lutym sesji rady miasta przepisy wejdą w życie decyduje wojewoda Zachodniopomorski.

- Uchwała, jak wszystkie wpływające do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, zostanie poddana postępowaniu nadzorczemu w trybie przepisów ustawy o samorządzie gminnym - tłumaczy Agnieszka Muchla-Łagosz, rzecznik prasowy wojewody.

ZOBACZ TEŻ:

Oznacza to, że projekt uchwała dotycząca wydzierżawienia działki przy ulicy Gwarnej zostanie zbadana wyłącznie pod względem zgodności z prawem, nie zaś celowości, zasadności, gospodarności (art. 85 ustawy o samorządzie gminnym). Termin na zbadanie uchwały upływa 1 kwietnia 2020 r. (30 dni od dnia doręczenia uchwały). Wszystkie postępowania nadzorcze wszczynane są z urzędu, z mocy obowiązujących przepisów.

CZYTAJ TEŻ:

- Wszelkie sugestie, żądania, prośby, oceny, skargi kierowane do wojewody jako organu nadzoru traktowane są jako sygnał o ewentualnych nieprawidłowościach i zostaną wzięte pod uwagę podczas badania legalności uchwały Nr XV/497/20 Rady Miasta Szczecin. Do tej pory do ZUW wpłynęło 59 pism kwestionujących tę uchwałę. Na każda skargę jesteśmy zobowiązani odpowiedzieć w terminie 30 dni od daty wpłynięcia - podkreśla rzeczniczka zachodniopomorskiego wojewody.

Jedna z tych skarg dotyczy między innymi zgodności z prawem postawy radnego Mariusza Bagińskiego. Zdaniem wnioskodawców głosując nad udostępnieniem działki działał we własnej sprawie, czego zabraniają obowiązujące przepisy. Radny zapewnia, że nie ma mowy o żadnym konflikcie prawnym czy konflikcie interesów.

Trwa głosowanie...

Czy powinien powstać kościół Nad Rudzianką w Szczecinie?

CZYTAJ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


ZOBACZ TEŻ:

Zgodnie z prawem na lekcje religii się zapisuje, a nie z nich zwalnia (czyli: wyraża się wolę udziału w nich, a nie jest się zapisywanym "z automatu"). Katechezy są organizowane na życzenie rodziców lub pełnoletnich uczniów.Dane pochodzą z Annuarium Statisticum Ecclesiae in Polonia AD 2020 i dotyczą wszystkich rodzajów szkół publicznych w Polsce w roku szkolnym 2018/19. Podajemy procent uczniów, którzy uczęszczają na lekcje religii.Kliknij w kolejne zdjęcie >>>

Lekcje religii w szkole? Tutaj chodzi na nie coraz mniej dzi...


ZOBACZ TEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński