MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koalicja rozpoczyna kampanię. Olgierd Geblewicz szefem sztabu wyborczego

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej rozpoczynają kampanię wyborczą przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Nazwiska kandydatów oraz program powinniśmy poznać w ciągu najbliższych tygodni.

Na Jasnych Błoniach odbyła się dziś inauguracja kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej. Zaprezentowana szefa sztabu wyborczego, którym jednogłośnie został wybrany marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

- Włączenie się samorządowców w tę kampanię jest dla nas bardzo ważne. Liczymy na ich wsparcie i ich doświadczenie oraz na ich dobre rozeznanie w problemach mieszkańców. To będzie obywatelska kampania, w której każdy mieszkaniec naszego miasta i regionu będzie mógł uczestniczyć - podkreślił poseł Arkadiusz Marchewka, szef zachodniopomorskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Dokładny program Koalicji powinniśmy poznać po tym, jak na szczeblu centralnym zakończą się rozmowy z prawdopodobnymi koalicjantami oraz po przyszłotygodniowej konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej.

- Nie ukrywam, że jest to dla mnie jedno z największych wyzwań w życiu. Choć sam nie będę startował, to zrobię wszytko, by moje koleżanki i koledzy wygrali te wybory - zapewniał Olgierd Geblewicz.

50 osób nagrodzonych. Marszałek podsumował sportowy rok [ZDJĘCIA]

Zebrani na dzisiejszej inauguracji kampanii politycy Platformy i Nowoczesnej zgodnie podkreślali, że jesienny plebiscyt parlamentarny będzie jednym z ważniejszych w najnowszych dziejach Rzeczpospolitej.

- Chcę, aby Polska była krajem wolnym i opartym na prawdziwych wartościach i aby Polska była krajem przyszłości. Te jesienne wybory mogą nas skierować całkowicie na Wschód albo skierować nas na przyświecające nam wartości - mówił marszałek Geblewicz.

Konwencja programowa PO odbędzie w przyszły weekend w Warszawie. Składać się będzie z 48. debat panelowych, które wyłonią program największej partii opozycyjnej.

- Chciałbym zdementować pewien mit mówiący o tym, że Platforma nie ma programu. Koalicja Obywatelska pracuje nad nim od poprzednich wyborów. Zbliżająca się konwencja będzie polegać na panelowych dyskusjach, które będą otwarte na głosy ekspertów, samorządowców i wszystkich obywateli. Tam nasz program nabierze ostatnich szlifów. Pod koniec lipca go ogłosimy wszystkim, którzy na niego czekają - mówił senator Tomasz Grodzki.

Politycy PO zapowiedzieli, że w tygodniach poprzedzających jesienne wybory odwiedzą każdą gminę i każdy powiat w naszym województwie. Nazwiska kandydatów będą znane pod koniec tego miesiąca, po zaakceptowaniu ich przez władze centralne Koalicji.

- Jesteśmy w stanie współpracować z każdym, kto będzie miał dobre pomysły i będzie popierał nasze działania. W PO trwa proces rekomendowania kandydatów do sejmu i senatu. Do 15. lipca wszyscy członkowie partii mogą wskazywać swoich kandydatów na kandydatów. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do współpracy - mówił Arkadiusz Marchewka.

Zobacz także: Paweł Bartnik: Rząd może wziąć nauczycieli głodem [Rozmowa tygodnia GS24.pl, WIDEO]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Koalicja rozpoczyna kampanię. Olgierd Geblewicz szefem sztabu wyborczego - Głos Szczeciński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński