MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kids Arena w Szczecinie hałasuje. Imprezy przeszkadzają mieszkańcom

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Kids Arena w Szczecinie zalega kupcom z opłatami.
Kids Arena w Szczecinie zalega kupcom z opłatami. Andrzej Szkocki
"Piszę w sprawie nagminnego łamania przepisów BHP przez Event Arena, która jest zlokalizowana przy ul. Staszica 1 w Szczecinie". Tak zaczyna się list do redakcji, w którym mieszkaniec Niebuszewa opowiada o uciążliwym sąsiedzie - popularnych namiotach sferycznych, w których (jego zdaniem) odbywają się imprezy "więcej niż głośne". Tak bardzo, że "W budynku obok nie można funkcjonować".

Jak twierdzi nasz Czytelnik, namioty ustawione przy ul. Staszica nie są wygłuszone.

- Hałas generowany przez nagminne imprezy po godz. 22 przekracza wszystkie normy - twierdzi pan Tomasz, autor listu. - Potwierdził to Wydział Ochrony Środowiska UM. Mieszkańcy cierpią z powodu tego hałasu.

List od pana Tomasza przyszedł do redakcji po publikacji w "Głosie Szczecińskim" kilku artykułów dotyczących konfliktu spółki Manhattan z trzema innymi podmiotami gospodarczymi, które od kupców poddzierżawiają teren przy ul. Staszica: myjnią samochodową, spółką Royys Group prowadzącą ściankę wspinaczkową i Kids Areną. Przypomnijmy jedynie, że władze Manhattanu wypowiedziały umowę najmu przedsiębiorcom dzierżawiącym od nich grunty. Powody są różne. Jak się dowiedzieliśmy, Kids Arena zalega kupcom z opłatami (według naszych informacji chodzi o ponad 100 tysięcy złotych). To dlatego, zarząd targowiska skierował sprawę do sądu. Obecnie strony czekają na wyznaczenie terminu procesu.

- Obecnie mamy z nimi dwie sprawy sądowe: pierwsza o zapłatę i druga o wydanie terenu - informuje Piotr Kacperski.

I cały czas działa. Jak zapewnia pan Tomasz, imprezy odbywają się dalej i co weekend mieszkańcy muszą wzywać patrole policji. "Bo nie chcą tego cyrku pod oknami" - tłumaczą.

Dowiedzieliśmy się, że Wspólnota Mieszkaniowa "Tarasy Manhattanu" zwróciła się o pomoc do swojego zarządcy, Zarządzanie Nieruchomościami DANFAL. Ta z kolei skierowała pismo do prezydenta Szczecina z wnioskiem o podjęcie przewidzianych prawem działań "w celu przywrócenia spokoju i ciszy".

- Ostatnio w namiotach prowadzona jest działalność z jeszcze większą intensywnością niż dotychczas - zapewnia Danuta Falkowska, prezes DANFAL. - Imprezy tam organizowane zakłócają spokój mieszkańcom budynku.

Równocześnie zarządca wieżowca na wniosek Wspólnoty Mieszkaniowej zgłosił do prokuratury podejrzenie o możliwości popełnienia przestępstwa związanego z narażeniem mieszkańców osiedla na nadmierny hałas w godzinach nocnych. W pozwie tłumaczy, że spółka organizująca imprezy zakłóca spokój mieszkańcom budynku przy ul. Kadłubka 42 od wielu lat.

- Ta uporczywość hałasów sprawia, że lokatorzy nie mogą odpoczywać w swoich mieszkaniach - tłumaczy Danuta Falkowska. - W tych lokalach, które są usytuowane od strony namiotów naprawdę trudno wytrzymać a co dopiero normalnie funkcjonować. A to wszystko ma wpływ na ich zdrowie.

Dotychczasowi najemcy wciąż mają nadzieję, że nie będą musieli opuszczać terenu.

- Nadal prowadzimy rozmowy - przyznał Dariusz Majcher z Kids Areny. - Ciężkie, ale mam nadzieję, że uda się nam porozumieć.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński