MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Joanna Agatowska: Zawsze byłam bardzo blisko lokalnych spraw

red.
Joanna Agatowska: - Proponuję inny styl zarządzania
Joanna Agatowska: - Proponuję inny styl zarządzania nadesłane
Joanna Agatowska, kandydatka na prezydenta Świnoujścia z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Joanny Agatowskiej Świnoujście Wspólne Wyspy.

Pod wpływem setek jak nie tysięcy rozmów z mieszkańcami Świnoujściu w minionych latach mijającej kadencji zdecydowałam się ponownie podjąć kandydowania na funkcję prezydenta Miasta Świnoujście.

Kandyduję z Komitetu Wyborczego Wyborców Świnoujście Wspólne Wyspy. Posiadam wsparcie zarówno mojego środowiska politycznego Nowej Lewicy jak i innych środowisk polityczno - społeczno - gospodarczych miasta, członków NGO, klubów i stowarzyszeń lokalnych, w tym również wsparcie PSL. Swoje osobiste szanse wyborcze oraz kandydatów na radnych, których zaprosiłam do współpracy oceniam bardzo wysoko. Zawsze byliśmy blisko lokalnych spraw i reprezentowaliśmy problemy mieszkańców oraz walczyliśmy o ich dobre rozwiązania (np. zmiany zapisów mpzp z wysoką zabudową apartamentową w otoczeniu osiedla domków jednorodzinnych czy niezgodne z zapisami planów rewitalizacji terenów w centrum miasta, ochronę interesów mieszkańców ul. Ludzi Morza i Sołtana oraz odzyskanie wpływu na ochronę środowiska naturalnego i uzdrowiskowego przed ingerencją przemysłu ciężkiego, budowę parkingowców i skuteczną organizację ruchu komunikacyjnego po otwarciu tunelu, zmiany zasad prowadzenia budżetu obywatelskiego na korzyść drobnych inicjatyw lokalnych, nieuzasadnione w naszej ocenie wysokości podwyżek opłat za śmieci, wodę, opłaty żłobkowe, rozszerzenie oferty sportowej dla dzieci i młodzieży itp.).

Zakładam pozytywny scenariusz i wygranie wyborów, dlatego chcę zaproponować mieszkańcom Świnoujścia inny od obecnego (w mojej i nie tylko ocenie autorytarnego stylu rządzenia miastem przez ekipę prezydenta Żmurkiewicza) styl zarządzania miastem. Będzie on szanował przede wszystkim mieszkańców, ale i turystów którzy chcą korzystać z naszego pięknego miasta. Widzę również dużą przestrzeń dla rozwoju gospodarki morskiej zgodnego ze standardami ochrony środowiskowej jaka jest stosowana w wielu innych portach Europy i Świata.

Chcę wdrożyć politykę włączającą mieszkańców w procesy decyzyjne władzy lokalnej, transparentną komunikację z mieszkańcami Świnoujścia, rozszerzenie współpracy z gminami Międzyzdroje i Wolin oraz władzami samorządowymi niemieckiej części Wyspy Uznam w celu rozwiązywania różnych wspólnych wyspiarskich problemów (rozwoju turystyki, rozwiązywania problemów komunalnych itp.) oraz pozyskiwania środków zewnętrznych z KPO dla naszego mikroregionu Wysp Wolin i Uznam.

Zatrzymać agresywną politykę apartamentową w celach inwestycyjnych, a zaangażowanie samorządu przekierować na stwarzanie przyjaznych warunków do rozwoju budownictwa mieszkaniowego wspólnie ze spółdzielniami i samorządową spółką TBS. Stworzyć z samorządu i naszych jednostek organizacyjnych (spółek i zakładów komunalnych oraz placówek oświatowych) najlepszego pracodawcę, który będzie szanował kompetencje pracowników, podnosił je i doceniał również finansowo ich pracę na rzecz realizowania interesów publicznych mieszkańców. Dużą rolę przywiązuję do stworzenia klimatu dobrej współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami oraz poprawę standardów realizacji usług publicznych, inwestycji i systematycznych remontów.

Władza lokalna musi w mojej ocenie pełnić rolę organizatora życia lokalnego społecznego i gospodarczego – być partnerem dla mieszkańców oraz przedsiębiorców oraz władzy rządowej w celach spełniania najwyższych standardów jakości obsługi mieszkańców.

Chcemy kreować rozwój potencjałów, talentów i pasji naszych mieszkańców, ale również wykorzystać świeże spojrzenie na miasto ludzi, którzy się do nas przeprowadzają np. za pracą.

Wielkim wyzwaniem będzie zatrzymanie depopulacji miasta, przygotowanie nowej długofalowej Strategii Rozwoju Miasta, włączenie się w realizację różnych strategii regionalnych, ogólnopolskich i transgranicznych, systematyczne zmniejszanie zadłużenia miasta oraz stworzenie warunków do kontynuacji rozwoju poprzez pozyskanie nowych terenów inwestycyjnych pod rozbudowę miasta głównie na Prawobrzeżu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński