IV liga piłkarska: Gryf rządzi w powiecie

Aleksander Stanuch
Trener Jezioraka Krzysztof Kubacki z Sebastianem Prokopowiczem.
Trener Jezioraka Krzysztof Kubacki z Sebastianem Prokopowiczem. Jeziorak Szczecin Facebook
Jeziorak zaczął z wysokiego C. Do siatki Hutnika trafił Sebastian Prokopowicz, kandydat do korony króla strzelców.

Nic tak nie elektryzuje, jak derby, a tym bardziej na inaugurację sezonu. Vineta może piłkarsko prezentowała się lepiej od Gryfa, ale gospodarze byli groźni z kontrataku. W 17. minucie objęli prowadzenie, a przed przerwą mogło być już 2:0. Jednak rzutu karnego nie wykorzystał Damian Karczmarski. Chwilę po przerwie do wyrównania po indywidualnej akcji doprowadził Adrian Nagórski i wydawało się, że Wyspiarze pójdą za ciosem. Tak się jednak nie stało, a w 71. minucie sędzia znów podyktował rzut karny dla Gryfa. Tym razem jedenastkę pewnie wykonał Kacper Wittbrodt, były piłkarz Vinety. Na meczu obecny był prezes ZZPN, Jan Bednarek.

Gryf Kamień Pomorski – Vineta Wolin 2:1 (1:0)
Bramki: Kacperek (17), Wittbrodt (72, karny) – Adrian Nagórski (51).
Gryf: Daroszewski – Żywulski, Chodorowski, Kronkowski, Kacperek (76 Sasin), Kłoda, Karczmarski, Smerdel, A. Wanagiel (89 Szczęsny), Wittbrodt (90 Radecki), Bogusz (81 Wróbel).
Vineta: Sadecki- Skorb, Kostka (77 Lubośny), Wydmuszek, Bakun, Tołstiak, Adrian Nagórski, Grześkowiak (70 Suwalski), Wach (55 Kraśnicki), Bartoszewicz, Adam Nagórski.

W przypadku Regi Trzebiatów możemy mówić o szczęściu nowicjusza. Wynik jednak poszedł w świat i najważniejsze, że trzy punkty zostały w Trzebiatowie. Olimp Gościno szybko w tym meczu objął prowadzenie, a później mógł je podwyższyć, ale goście nie wykorzystali rzutu karnego. Po przerwie Rega wreszcie odpowiedziała na ataki Olimpu i wykazała się lepszą skutecznością, wygrywając ostatecznie 2:1.

Rega Trzebiatów – Olimp Gościno 2:1 (0:1)
Bramki: Kurczak (62), Samulski (80) – Stadnik (7).
Rega: Gładysz – Muzyczuk, Major, Kordowski (46 Kocur), Jarecki, Kurczak (90 Kulczycki), Maroszewski (46 Samulski), Przygoda, Zelmachowicz, Duńczak, Łapa (70 Krzykowski).

Jeziorak wrócił do żywych i to w świetnym stylu, wygrywając 3:0 z Hutnikiem. Dwa gole zdobyli nowi zawodnicy: Sebastian Prokopowicz i Jan Skuratowski. Większe oczekiwania są wobec tego pierwszego, który podczas poprzedniej przygody z Jeziorakiem strzelał bramki, jak na zawołanie. Na drugim biegunie jest Hutnik, który stracił Łukasza Włodarczyka. Król strzelców poprzedniego sezonu przeniósł się latem do Kotwicy Kołobrzeg. Lukę po tym bardzo dobrym napastniku będzie starał się wypełnić 21-letni Bartosz Gołębiowski.

Jeziorak Załom – Hutnik Szczecin 3:0 (1:0)
Bramki: Prokopowicz (35), Skuratowski (74), Chlibyk (79).
Jeziorak: Otocki - Kacperski, Kozłowski, Tondrik, Zieliński (60 Kubiak), Jałoszyński (76 Olejnik), Dominiak (62 Janczak), Chlibyk, Skuratowski, Gniotek, Prokopowicz (65 Kapczyński).
Hutnik: Dąbrowski – O. Czapliński, Klym, Miązek, M. Czapliński, Lis, Prokopiak, Susmarski (60 Adamczyk), Rdzeń, Izdebski (75 Ociepa), Gołębiowski.

Kluczevia wywiozła cenny punkt z trudnego terenu w Goleniowie. Dublet dla gospodarzy ustrzelił Przemysław Stosio. Niestety, apogeum frustracji biało-zielonych oglądaliśmy w samej końcówce. Michał Jarząbek, kapitan Iny, bez piłki kopnął gracza Kluczevii i od razu wyleciał z boiska. W następnej kolejce goleniowianie zagrają na wyjeździe z Osadnikiem Myślibórz.

Ina Goleniów – Kluczevia Stargard 2:2 (0:0)
Bramki: Stosio 2 (49, 52) - Zalas (50), R. Surma (65).
Ina: Sobolewski - P. Kominek, Makarewicz, Soska, Szymfeld (87 Banachewicz), Borek, F. Kominek, Stosio, Pędziwiatr (63 Żabicki), Jarząbek, Wiśniewski.
Kluczevia: Mazurek – Banach, Kościukiewicz, Bartoszyński (72 Dura), Bartłomiejczyk, Wiśniewski, Zalas, P. Surma, R. Surma (64 Królak), Wolski, Magnuski (87 Nowicki).
Czerwona kartka: Jarząbek (89, Ina).

MKP Szczecinek – Osadnik Myślibórz 3:1 (0:1)
Bramki: Schab (54), Góra (65), Jakubowski (84) – Myszkowski (37).
Osadnik: Szałek – Żebrowski, Dudek, Kwapis, Wekwerth, Jarecki, Korzeniewicz (60 Paszkiewicz), Myszkowski, Plackowski, Okuniewski, Małowiecki (85 Rybak).

Morzycko Moryń – Sparta Węgorzyno 4:2 (2:1)
Bramki dla Morzycka: Stasiak 2 (26, karny, 59, karny), Trubicki (37), Jakubowski (84).

Gryf Polanów – Rasel Dygowo 2:1 (1:0)
Bramki: Bieniek (8), Chyła (75) – Lampa (56).
Czerwona kartka: Dzierzyński (85, Gryf).

Sokół Karlino – Leśnik Manowo 2:1 (1:0)
Bramki: Sowa 2 (2, 48) – Zdanowicz (84).
Czerwona kartka: Zdanowicz (88, Leśnik).

Iskra Białogard – Bałtyk Koszalin 0:0

Ranking FIFA nie ma znaczenia? Wręcz przeciwnie!