III liga piłkarska: Rośnie przewaga Świtu. Wiosna układa się idealnie

Drużyny Floty i Błękitnych przegrały swoje spotkania 0:3.
Drużyny Floty i Błękitnych przegrały swoje spotkania 0:3. Tadeusz Surma
III LIGA PIŁKARSKA. Lider pojechał na boisko jednego z najsłabszych zespołów i „przepchnął mecz kolanem”.

Tak się często określa spotkania, gdy faworyt nic szczególnego nie potrafi pokazać, a ambicja rywali w każdej chwili może zakończyć się zdobyciem bramki. Świt może i miał przewagę, ale efektów nie było. Dopiero zaraz po przerwie dopisał mu fart. Wrzutka z rzutu wolnego spod linii autowej na środku boiska, główka Roberta Obsta i tak padła jedyna bramka spotkania.

Wikęd próbował, ale Świt dobrze bronił. W 93. minucie mały błąd bramkarza szczecińskiego zespołu omal nie zakończył się wyrównaniem. Po dwóch godzinach kolejne szczęście, bo do zespołu dotarła wiadomość o porażce Elany Toruń. Dzięki temu przewaga lidera systematycznie rośnie.

Wygrała też Vineta Wolin, która właściwie zareagowała na wpadkę na boisku Wikędu przed dwoma tygodniami. Na boisku w Solcu też było dużo zaciętej gry i padła tylko jedna bramka.

Serię dobrych wiosennych występów zakończyli Błękitni Stargard, a bez przełamania jest Flota Świnoujście. Trzecia porażka z rzędu. Na razie bez większych konsekwencji, ale Wyspiarze muszą się przebudzić, jeśli nie chcą wylądować w strefie spadkowej.

Wyniki 21. kolejki: Unia Solec Kujawski - Vineta Wolin 0:1 (72. Radosław Śledzicki), Wikęd Luzino - Świt Szczecin 0:1 (50. Robert Obst), Unia Swarzędz - Błękitni Stargard 3:0 (43. Tymoteusz Klupś, 79. Adam Borucki, 89. Adrian Laskowski - karny), Flota Świnoujście - Zawisza Bydgoszcz (7. i 71. - karny Patryk Urbański, 35. Jakub Bojas), Pogoń II Szczecin - Pogoń Nowe Skalmierzyce , KP Starogard - Sokół Kleczew 0:3, Cartusia Kartuzy - Stolem Gniewino 1:0, Noteć Czarnków - Gedania Gdańsk 1:2, Elana Toruń - Polonia Środa Wlkp. 2:3.

W tabeli Świt ma 11 punktów przewagi nad Elaną i 15 nad Zawiszą.