III liga: Remis Floty, porażki Chemika i Pogoni II. Zwycięstwo Świtu [GALERIA]

Tylko w połowie była to udana piłkarska środa dla drużyn z naszego regionu. Swoje spotkania w III lidze przegrały Pogoń II Szczecin oraz Chemik Police. Zremisowała Flota Świnoujście, wygrał natomiast Świt Szczecin.

Do Polic zawitał w środę Jarota, ale policzanie rzadko w tym sezonie mają coś więcej do powiedzenia na boisku i z ekipą z Jarocina było podobnie. Goście wygrali 3:0, a sytuacja Chemika jest coraz gorsza (6 punktów w 16 kolejkach).

Chemik Police - Jarota Jarocin 0:3 (0:1)
Bramki: Bartoszak 2 (22-karny), 72, Niedźwiedź (82).
Chemik: Brzozowski (75 Paska) – Białek, Stolz, Siluk, Jakubiak, Świder (66 Rudnik), Ława, Mykhailovskyy, Jałoszyński, Konik (80 Dąborowski), Midzio.

Rezerwy Pogoni Szczecin udały do Swarzędza, niżej notowanego rywala. Może nie były zdecydowanym faworytem, ale spisały się na pewno poniżej oczekiwań. Porażka 1:3 to druga przegrana z rzędu. Unia dzięki zwycięstwu zbliżyła się do rezerwistów w tabeli.

Unia Swarzędz - Pogoń II Szczecin 3:1 (2:1)
Bramki: Kisiel (18), Szwak (36), Maluśki (80) - Zaborski (38).
Pogoń: Bursztyn - Lis, Balcewicz, Mruk (72 Kwiecień), Kuzko, Zaborski, Wawrzynowicz (82 Kort), Łębowski, B. Krzysztofek (79 Cybulski), Maćkowski (57 Cichoń), Turski.

Flota Świnoujście walczyła z Nielbą w Wągrowcu i ostatecznie podzieliła się punktami z rywalem. Na prowadzenie Wyspiarzy wyprowadził w 30. minucie cudownym strzałem z dystansu Konrad Prawucki, ale w 82. minucie po karnym gospodarze wyrównali. W końcówce czerwone kartki obejrzeli masażysta oraz kierownik drużyny Floty.

Nielba Wągrowiec - Flota Świnoujście 1:1 (0:1)
Bramki: Leśniewski (82-karny) - Prawucki (30).
Flota: Kusztan - Jezierski (86 Staniszewski), Stasiak, Helt (78 Adamski), Harkot, Bedliński, Adamski, Kopeć, Tarasewicz, Prawucki, Iskra (90 Dziuba).

Kolejną wygraną w III lidze zaliczył Świt Szczecin, który pokonał u siebie Sokół Kleczew 3:2. Gospodarze już po ośmiu minutach prowadzili 2:0. Ozdobą spotkania gol Piotra Wojtasiaka, z woleja z rogu pola karnego.

Świt Szczecin - Sokół Kleczew 3:2 (2:0)
Bramki: Nagamatsu (4), Wojtasiak (8), Kapelusz (67) - Chromiński (50), Osiadły (84).
Świt: Matłoka - Kisły, Bil, Baranowski, Potoczny, Ła-dziak (89 Bajkiewicz), Wojdak, Krawiec, Filipowicz (46 Nagórski), Nagamatsu, (46 Kapelusz), Wojtasiak.

Pozostałe wyniki 16. kolejki: Bałtyk Koszalin - Górnik Konin 1:0, GKS Przodkowo - Mieszko Gniezno 3:0, Gwardia Koszalin - Unia Janikowo 2:2, Gryf Wejherowo - Bałtyk Gdynia 3:0, KP Starogard - Pomorzanin Toruń (odwołany), Radunia Stężyca - Elana Toruń 21 listopada.