Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Goleniów: Szwajcarzy postawią nowe hale

Agnieszka Tarczykowska
Bénédict de Cerjat – pierwszy z prawej, był pod wrażeniem zakładu SIA oraz Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Przyznał, że to dobre miejsce na siedziby szwajcarskich firm.
Bénédict de Cerjat – pierwszy z prawej, był pod wrażeniem zakładu SIA oraz Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Przyznał, że to dobre miejsce na siedziby szwajcarskich firm.
Bénédict de Cerjat, szwajcarski dyplomata wizytował goleniowską fabrykę papieru ściernego SIA. Zwiedził też Goleniowski Park Przemysłowy i zapewnił, że będzie go popularyzował wśród szwajcarskich przedsiębiorców.

- To moja pierwsza wizyta w Szczecinie i Goleniowie - zdradził Bénédict de Cerjat, ambasador Szwajcarii. - Nie miałem okazji być na otwarciu fabryki SIA. Ale cieszę się, że obejrzałem ją teraz. Robi imponujące wrażenie, jak zresztą cały park.

Wizyta w rocznicę współpracy

Prosto z lotniska ambasador przyjechał do parku przemysłowego w podgoleniowskiej Łozienicy. Tu spotkał się z szefostwem SIA Biuro Technologiczne i obejrzał zakład produkujący materiały ścierne. Firma SIA z kapitałem szwajcarskim powstała w Goleniowskim Parku Przemysłowym w ubiegłym roku. W maju 2008 roku firma przeniosła swoją siedzibę ze Szczecina do Goleniowa.

- Moja wizyta w Szczecinie i w GPP miała głównie cel poznawczy - tłumaczy ambasador. - Chciałem przyjrzeć się problemom i możliwościom związanym ze współpracą gospodarczą Polski i Szwajcarii. Porozmawiać o wspieraniu stosunków i o programie spójności między krajami. W tym roku mija 90 lat wzajemnej współpracy dyplomatycznej między Polską i Szwajcarią. To dobry moment by rozmawiać o przyszłości tych stosunków. Przy okazji wizyty w fabryce SIA, obejrzałem cały park technologiczny.

Myślą o rozbudowie

Produkcja w SIA rozwija się na tyle dobrze, że planuje się rozwój zakładu i wybudowanie kolejnych hal produkcyjnych. Wiadomość tę potwierdził szef firmy w rozmowach z ambasadorem.

- Kompleks budynków o powierzchni 4,5 tysiąca m kw. dał nowe możliwości rozwoju parku maszynowego, a tym samym zwiększenie możliwości produkcyjnych. Nie jest to koniec planowanych inwestycji - zapewnia Piotr Jaszczak, prezes SIA. - Po zakończeniu wszystkich prac, firma powinna mieć do dyspozycji 10 tys. m kw.

Liczą na reklamę parku

Szwajcarska SIA jest jedną z dwudziestu funkcjonujących w GPP fabryk. Władze Goleniowa wiążą duże nadzieje z wizytą ambasadora w Łozienicy. A Bénédict de Cerjat obiecał pomoc przy ich urzeczywistnianiu. Interesowało go przede wszystkim położenie parku i odległość od granicy, lotniska i dróg, a także funkcjonowanie specjalnej strefy ekonomicznej.

- Ambasador poprosił o materiały informacyjne i obiecał zareklamować GPP szwajcarskim biznesmenom, jako miejsce świetnie przygotowane na przyjęcie kolejnych inwestorów - mówi Andrzej Wojciechowski, burmistrz Goleniowa. - Zdradził też, że za jakiś czas odwiedzi Goleniów, ale wtedy już z konkretami dotyczącymi szwajcarskich firm zainteresowanych parkiem. Bardzo na to liczymy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński