Godzina z Chemikiem Police. Na boisko wróciła ważna siatkarka

(sz)
Andrzej Szkocki
Chemik Police pokonał u siebie 3:0 Impel Wrocław i przybliża się do zwycięstwa w sezonie zasadniczym Ligi Siatkówki Kobiet.

Trzy z czterech poprzednich meczów Chemika z Impelem zakończyły się tie-breakiem. W rundzie jesiennej mistrz Polski co prawda odczarował halę Orbita, jednak dopiero po długim, trwającym ponad dwie godziny spotkaniu. Wrocławianki były niebezpieczne dla Chemiczek, nawet kiedy plasowały się bliżej dna niż szczytu tabeli. W niedzielę podopieczne Marcello Abbondanzy miały plan. Chciały pokonać Impelki zdecydowanie szybciej, żeby nie tracić przewagi nad wiceliderem ŁKS Commercecon Łódź.

Faworyt zaczął nerwowo. Dopiero po dwóch przerwach na żądanie trenera Marcello Abbondanzy przejął inicjatywę na boisku i wywarł presję na rywalkach. W efekcie odrobi stratę 6:14, żeby zwyciężyć w pierwszym secie 25:19. W przebojowym okresie policzanki zdobyły 19 małych punktów, a przyjezdne pięć.

Druga runda miała w sobie najwięcej fragmentów wyrównanej siatkówki. Wydarzenia były jednak pod kontrolą policzanek, które trzymały przyjezdne na dystans. Identycznie jak w pierwszym secie Chemik zwyciężył 25:19. Trzecia partia to już siesta po dobrze wykonanej pracy. Mistrz Polski wyszedł na prowadzenie 8:0 i podsumował mecz zwycięstwem 25:11.

Do składu Chemika wróciła po czterech miesiącach nieobecności Agnieszka Bednarek-Kasza. Absencja środkowej była spowodowana kontuzją. W okresie nieobecności doświadczona siatkarka poddała się operacji, a następnie przechodziła rehabilitację.

Kibice czekali na debiut z prawdziwego zdarzenia Bereniki Tomsi. Najnowsza siatkarka Chemika wystąpiła już co prawda w poprzednim meczu z Developresem SkyRes Rzeszów, ale wykonała tylko po jednej zagrywce i ataku, więc praktycznie nie miała wpływu na widowisko. Na tle Impelu zaprezentowała się w dwóch setach.

Chemik jest liderem Ligi Siatkówki Kobiet. Zwycięstwa w sezonie zasadniczym jeszcze sobie nie zagwarantował. Nad drugim ŁKS Commercecon Łódź ma sześć punktów przewagi, jednak ten jeszcze nie zagrał w 23. kolejce.

W środku tygodnia podopieczne Abbondanzy zmierzą się na wyjeździe z autsajderem MKS Dąbrowa Górnicza.

Chemik Police - Impel Wrocław 3:0 (25:19, 25:19, 25:11)
Chemik:
Mirković, Mędrzyk, Busa, Bednarek-Kasza, Veljković, Smarzek, Krzos (l.) oraz Bełcik, Simeonowa, Tomsia

Pozostałe wyniki 23. kolejki: Poli Budowlani Toruń - Developres SkyRes Rzeszów 2:3, Trefl Proxima Kraków - KSZO Ostrowiec 3:0, Enea PTPS Piła - Legionovia Legionowo 3:0, Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź (niedziela, 18), Polski Cukier Muszynianka - BKS Profi Credit Bielsko-Biała (poniedziałek, 18), ŁKS Commercecon Łódź - MKS Dąbrowa Górnicza (31 marca)