MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fundacja z Koszalina tworzy grupę wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Fundacja Zdążyć z Miłością działa na wielu płaszczyznach.
Fundacja Zdążyć z Miłością działa na wielu płaszczyznach. Fundacja Zdążyć z Miłością
Fundacja "Zdążyć z Miłością" rozpoczyna nabór do "Grupy wsparcia dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami" w Koszalinie. Jej celem ma być przede wszystkim dzielenie się własnymi doświadczeniami bycia rodzicem dziecka niepełnosprawnego, ale też budowanie "sieci" wsparcia.

Grupa wsparcia to wzajemna pomoc dla rodziców, którzy borykają się z trudnościami, lękami, samotnością i niepokojem o przyszłość swego dziecka. Spotkania osób uczestniczących w grupie dają wymianę doświadczeń w konkretnej sytuacji kryzysowej, odreagowanie trudnych emocji i zmianę wzorców zachowania.

Jej celem ma być dzielenie się własnymi doświadczeniami bycia rodzicem dziecka niepełnosprawnego, jego leczeniem, rehabilitacją i wychowaniem, nabycie umiejętności komunikacji rodzica z dzieckiem, stawianie granic, mówienie „nie”, ale też budowanie sieci wsparcia dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin w społeczności lokalnej.

Grupę wsparcia poprowadzi Krystyna Kruk - certyfikowana terapeutka terapii motywacyjnej, specjalista pracy socjalnej, autorka i realizatorka wielu własnych programów profilaktycznych dotyczących uzależnień i przeciwdziałania przemocy oraz agresji wśród dzieci i młodzieży.

Pani Krystyna pracuje z osobami dotkniętymi kryzysem - uzależnieniami, przemocą, a także z ich rodzinami oraz działa w Fundacji od samego początku, czyli 10 lat udzielając wsparcia jej podopiecznym. Umiejętności zawodowe w zakresie uzależnień, przemocy i innych zjawisk społecznych nabywała w Szwecji i USA.

Do grupy wsparcia mogą zapisać się zarówno rodzice dorosłych dzieci, w tym uczestników ZAZ, jak i tych małoletnich z niepełnosprawnościami.

Rekrutacja trwa do końca sierpnia w formie telefonicznej, pod numerem tel. 574-950-085 lub osobistej, ul. Niepodległości 7, w godz. 9-15.

Grupa wsparcia rozpoczyna działalność od września, spotkania odbywać się będą raz, ewentualnie dwa razy w miesiącu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński