Flota Świnoujście - Kolejarz Stróże 0:1. Wyspiarze dalej od ekstraklasy

Piłkarze Floty przegrali po raz pierwszy od sześciu spotkań.
Piłkarze Floty przegrali po raz pierwszy od sześciu spotkań. Andrzej Szkocki/archiwum
Piłkarze Floty Świnoujście przegrali u siebie z Kolejarzem Stróże 0:1. Porażka ta oznacza, że Wyspiarze potrzebują splotu bardzo pozytywnych dla nich zdarzeń, aby awansować do ekstraklasy.

Flota Świnoujście - Kolejarz Stróże 0:1 (0:0)
Bramka: Stefanik (52).

Flota: Kasprzik - Śpiączka (55 Nwaogu), Stasiak, Zalepa, Opałacz, Niedziela (73 Olszar), Gilewicz (66 Wrzesień), Niewiada, Bodziony, Arifović, Aleksander.

Wyspiarze środowy mecz rozpoczęli bez kilku ważnych ogniw. W porównaniu z ostatnimi spotkaniami w pierwszym składzie wyszli bez Radosława Jasińskiego, Patryka Fryca, Sebastiana Olszara i Charlesa Nwaogu.

Różne były przyczyny nieobecności poszczególnych graczy, ale ich brak mocno się dał we znaki zespołowi gospodarzy. Brakowało wrzutek z autów skrajnych obrońców, waleczności Olszara i Nwaogu w ofensywie. Dwaj ostatni wprawdzie pojawili się w drugiej połowie na boisku, ale nie byli w stanie odwrócić losów meczu na korzyść Floty.

Te rozstrzygnęły się w 52. minucie, gdy po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego Marcin Stefanik umieścił piłkę w okienku bramki bronionej przez Grzegorza Kasprzika.

Porażka Wyspiarzy na dwie kolejki przed końcem sezonu mocno oddala ich od awansu. W dwóch ostatnich pojedynkach Flota zmierzy się z bezpośrednimi rywalami z czołówki tabeli, czyli Zawiszą Bydgoszcz i Termaliką Nieciecza. Aby wejść do ekstraklasy, zespół ze Świnoujścia nie tylko musi wygrywać, ale liczyć też na wpadki pozostałych ekip.

Trwają pozostałe ważne dla Floty mecze 32. kolejki. Ich wyniki podamy zaraz po ich zakończeniu.

Więcej o meczu Floty z Kolejarzem przeczytasz w piątkowym "Głosie Szczecińskim".