Flota Świnoujście - GKS Katowice 1:0. Udany start Wyspiarzy

Mateusz Wrzesień i Marek Opałacz cieszą się z bramki dla Floty.
Mateusz Wrzesień i Marek Opałacz cieszą się z bramki dla Floty. WB
Flota Świnoujście pokonała na własnym stadionie GKS Katowice 1:0 w 1. kolejce sezonu 2013/2014 I ligi. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Marek Opałacz.

Mecz toczył się w potwornym upale, kilkakrotnie piłkarze korzystali z przerw na uzupełnienie płynów. Lepiej w tych warunkach odnaleźli się piłkarze Floty.

W pierwszej połowie Wyspiarze posiadali zdecydowaną przewagę. Aktywni w ofensywie byli zwłaszcza Krzysztof Bodziony oraz Charles Nwaogu, nieźle układała się współpraca na lewej stronie Marka Opałacza i Rafała Grzelaka.

Jednak dopiero w 42. minucie Flota zdobyła bramkę. Efektownie w pole karne wszedł Marek Opałacz, zwodem oszukał dwóch defensorów gości i uderzeniem czubkiem buta umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie gospodarze próbowali podwyższyć wynik. Dogodne sytuacje stworzyli sobie m.in. Nwaogu i Bodziony, ale wynik meczu nie uległ zmianie.

W następną niedzielę Wyspiarze zagrają na wyjeździe z Miedzią Legnica.

Flota Świnoujście - GKS Katowice 1:0 (1:0)

Bramka: Opałacz (42).

Flota: Gąsiński - Jasiński, Zalepa, Stasiak, Opałacz, Wrzesień, Niewiada, Szałek (73 Kieruzel), Bodziony, Grzelak (84 Nnamani), Nwaogu (69 Śpiączka).

GKS: Budziłek - Sadzawicki, Kamiński, Napierała, Chwalibogowski (77 Figiel), Gancarczyk, Cholerzyński, Wróbel, Wołkowicz (67 Pietrzak), Pitry, Zieliński (80 Kowalczyk).

Żółte kartki: Pietrzak, Pitry, Figiel, Gancarczyk.