MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fabryka Wody w Szczecinie ma ruszyć w marcu, a nadal szuka pracowników

Mariusz Parkitny
Otwarcie parku wodnego Fabryka Wody zapowiadane jest od miesięcy.
Otwarcie parku wodnego Fabryka Wody zapowiadane jest od miesięcy. Fabryka Wody
Miejski aquapark ma przyjąć pierwszych gości jeszcze w tym kwartale. Są jednak kłopoty ze skompletowaniem załogi. Brakuje m.in. ratowników wodnych. Trwają odbiory i ostatnie testy urządzeń w aquaparku, a pozwolenie na jego użytkowanie ma być wydane w tym miesiącu.

Otwarcie parku wodnego Fabryka Wody zapowiadane jest od miesięcy. I choć inwestycja jest opóźniona o co najmniej pół roku, wygląda na to, że otwarcia możemy się spodziewać do końca marca.

- Termin otwarcia Fabryki Wody nie został jeszcze wyznaczony, jest on uzależniony od otrzymania prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie oraz od skompletowania pełnej kadry niezbędnej do obsługi obiektu - odpowiada na pytania „Głosu” Piotr Zieliński z Fabryki Wody. Dodaje jednak, że otwarcie aquaparku powinno odbyć się jeszcze w I kwartale 2024 roku.

- Planujemy uzyskać pozwolenie na użytkowanie do końca stycznia 2024 roku - precyzuje Zieliński.

Choć inwestycja jest już prawie gotowa i wyposażona, to od kilku miesięcy trwają odbiory obiektów i instalacji.

- Jesteśmy już po kontrolach z sanepidu i straży pożarnej - informuje Zieliński.

Jakość wykonania wystroju, poszczególne elementy wyposażenia każdej ze stref obiektu są skrupulatnie sprawdzane. Próby przechodzi oświetlenie i automatyka budynku, w tym systemy alarmowe - od kilku dni w obiekcie cyklicznie rozbrzmiewa sygnał alarmu pożarowego. Rozruch przechodzą także sauny - uruchamiane są piece saunowe, sprawdzane są zainstalowane w nich multimedia. Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku odbyły się testy szczelności poszczególnych niecek basenowych. Woda przepłynęła już m.in. przez basen sportowy, brodzik z dmuchańcami, basen barowy w saunarium, basen barowy w strefie VIP, a także wewnętrzny i zewnętrzny basen rekreacyjny. Testy obiegu wody zaliczyły również zjeżdżalnie.

Poważnym problem jest skompletowanie obsługi aquaparku. Zatrudnienie ma w nim znaleźć docelowo około 300 osób, w tym kilkudziesięciu ratowników wodnych. Od wielu miesięcy spółka ogłasza nabory. Wciąż jednak nie udało się skompletować kadry. Oprócz ratowników brakuje osób do obsługi gastronomii czy saun. Fabryka Wody nie zdradza, jakie zarobki zaproponuje kandydatom.

- Nabory pracowników trwają od kilkunastu tygodni. Szukamy m.in. osób, które mają doświadczenie w gastronomii: kucharzy, kelnerów, pomoce kuchenne, ale brakuje nam też ratowników wodnych. Obiekt basenowy jest duży, więc musi być należycie zabezpieczony - zauważa Piotr Zieliński z Fabryki Wody. - Zachęcamy do tego, aby sprawdzać aktualne oferty pracy na naszej stronie internetowej fabrykawody.eu w zakładce „kariera”.

Trwa nabór pracowników obsługi strefy saun, których będzie prawie 20. Osoby na tym stanowisku będą odpowiedzialne za kontakt z klientami, monitorowanie strefy saun, obsługę recepcji i prowadzenie sprzedaży, a także przygotowywanie i przeprowadzanie tzw. seansów saunowych.

- Choć dla osób niezaznajomionych z tematem wyrażenie „seanse saunowe” może brzmieć dziwnie, to są one jedną z najciekawszych atrakcji w trakcie pobytu w saunie i prawdziwą gratką dla amatorów saunowania. To wydarzenia, podczas których saunowanie przybiera formę spektaklu. Połączenie muzyki, elementów świetlnych, zapachów oraz występu artystycznego saunamistrza dostarczają niesamowitych wrażeń - uważa Zieliński.

Zagadką są wciąż ceny biletów, karnetów i godziny otwarcia Fabryki Wody. Wiadomo, że trwają ostatnie wyliczenia. Obiekt ma być czynny siedem dni w tygodniu.

- Cennik oraz cała oferta są aktualnie w końcowej fazie przygotowania. Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie opublikujemy cennik i szczegóły dotyczące funkcjonowania obiektu - zapewnia Zieliński.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński