MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dwie nowe wystawy do obejrzenia na alei Wojska Polskiego

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Spacerując przebudowaną al. Wojska Polskiego można obejrzeć dwie wystawy plenerowe: „Było, a nie jest?” i “Ściana Uśmiechu”
Spacerując przebudowaną al. Wojska Polskiego można obejrzeć dwie wystawy plenerowe: „Było, a nie jest?” i “Ściana Uśmiechu” Mat. prasowe
Spacerując przebudowaną al. Wojska Polskiego można obejrzeć dwie wystawy plenerowe: „Było, a nie jest?” i “Ściana Uśmiechu”. To wyjątkowe ekspozycje pokazujące charakter i nietuzinkowość Słynnej Alei. Obie wystawy postoją do końca września.

Wystawa „Było, a nie jest?” zawiera plansze przygotowane zostały przez Daniela Źródlewskiego i wydawnictwo Szczecinera. Na jednej z pierwszych plansz przeczytamy o tym, jaki pomysł na wystawę mieli jej autorzy.

- Chcemy pokazać wyjątkowość tego fragmentu miasta. By poznać i zrozumieć fenomen miejsca, odwołujemy się do tego czego nie już nie ma. Ale nie tylko dosłownie, także symbolicznie i kreatywnie. Pragniemy poruszyć wyobraźnię i emocje widzów, a przy okazji pokazać, że żadna ulica, nie może obejść się bez… mieszkańców.

Autorem tekstów jest Daniel Źródlewski, kulturoznawca, dziennikarz, animator kultury oraz twórca teatralny. Inspiracją do stworzenia wystawy był cykl „Szczecin Tuzin” publikowany na jego stronie w mediach społecznościowych „Teksty Źródłowe”, który będzie od teraz pojawiać się jako stała rubryka w kolejnych numerach Magazynu Miłośników Stolicy Pomorza SZCZECINER.

Wystawę „Było, a nie jest?” można obejrzeć na pl. Zgody w Szczecinie.

Na al. Wojska Polskiego wróciła wystawa grafik Henryka Sawki "Ściana Uśmiechu". Tym razem ustawiona została naprzeciwko Galerii Ewy i Henryka Sawki. W 2020 roku Galeria Ewy i Henryka Sawki była wiodącą marką podczas pierwszego Festiwalu Marek, imprezy promującej projekt Słynna Aleja. Podczas tego wydarzenia Henryk Sawka pobił rekord Polski w rysowaniu na czas i odsłonił wystawę swoich grafik "Ściana Uśmiechu". Zgodnie z pomysłem ekspozycja stanęła w miejscu, które szczecinianie pamiętają jako "Ścianę Płaczu".

Wystawa “Ściana Uśmiechu” znajduje się przy al. Wojska Polskiego 40.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO PO HOLANDII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński