MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy kierowcy odzyskają pieniądze za unieważnienia uchwały o Strefie Zamieszkania Stare Miasto?

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Po roku od unieważnienia uchwały o Strefie Zamieszkania Stare Miasto wciąż nie wiadomo, czy kierowcy odzyskają pieniądze za parkowanie
Po roku od unieważnienia uchwały o Strefie Zamieszkania Stare Miasto wciąż nie wiadomo, czy kierowcy odzyskają pieniądze za parkowanie fot. Andrzej Szkocki
Po roku od unieważnienia uchwały o Strefie Zamieszkania Stare Miasto wciąż nie wiadomo, czy kierowcy odzyskają pieniądze za parkowanie. W międzyczasie strefę zlikwidowano.

Kasacja od niekorzystnego dla miasta wyroku od wielu miesięcy czeka na rozpoznanie przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. Na razie nadano jej sygnaturę. Nie wiadomo, kiedy trafi na wokandę.

- Sprawa oczekuje na wyznaczenie terminu jej rozpoznania - informuje Jarosław Czarnota z NSA.

W sierpniu 2022 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił uchwałę Rady Miasta Szczecin o wprowadzeniu na starówce Strefy Zamieszkania Stare Miasto. Unieważnienia domagała się prokuratura i Rzecznik Praw Obywatelskich.

Wyrok nie jest prawomocny, a miasto skierowało kasację do NSA. W międzyczasie zlikwidowało SZSM zastępując ją innymi płatnymi postojami (Strefą Płatnego Parkowania i Płatnym Parkingiem Niestrzeżonym). Przez cały czas opłaty za parkowanie (i kary za brak biletu) są pobierane. Kwota zbliża się już do ok. 10 mln zł. Gdyby niekorzystny wyrok dla miasta się utrzymał, kierowcy mieliby prawo do zwrotu pieniędzy za bilety i opłaty dodatkowe.

Kilka miesięcy temu miasto musiało zwrócić kierowcom ok. 400 tys. zł. za błędy w uchwale dotyczącej Płatnych Parkingów Niestrzeżonych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński