Chemik Police burzył Budowlane. Po tych z Łodzi te z Torunia [ZDJĘCIA]

(sz)
Budowlani Toruń - Chemik Police 0:3
Budowlani Toruń - Chemik Police 0:3 SłAwomir Kowalski / Polska Press
Chemik Police zwyciężył na wyjeździe 3:0 z Poli Budowlanymi Toruń na początek rundy rewanżowej w Lidze Siatkówki Kobiet.

Mistrz Polski był zdecydowanym faworytem. Wskazywało na to nie tylko położenie klubów na przeciwnych biegunach tabeli, ale także ich aktualna forma.

Chemik Police wygrał w tym roku z dotychczas niepokonanym ŁKS Commercecon Łódź i zdemolował jego lokalnego rywala Grot Budowlanych. Torunianki nie poradził sobie w środku tygodnia z E.Leclerc Radomką Radom, która występuje na co dzień na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet.

Policzanki w mieście Kopernika potwierdziły, że są dobrze dysponowane, a ich przeciwnik, choć momentami pokazał pazur, musi szukać punktów w innych okolicznościach. Po zburzeniu Budowlanych z Łodzi przyszedł czas na te z Torunia.

Trener Jakub Głuszak dokonuje zmian w szóstce przed większością meczów. Tym razem padło na rozegranie, gdzie Sladjana Mirković zastąpiła Izabelę Bełcik. Serbka miała z kogo wybierać. W skrzydłach były jednocześnie Katarzyna Zaroślińska-Król oraz Malwina Smarzek, a na środku Stefana Veljković. Jakby tego było mało, wysoka skuteczność w ataku cechowała MVP meczu Natalię Mędrzyk.

Chemik rozwiązał problem z wygrywaniem pierwszego seta. W Toruniu stopniowo powiększał swoją przewagę. Trener gospodyń zażądał pierwszej przerwy przy stanie 9:5 dla policzanek, a drugiej po zagrywce Mędrzyk na 15:10. Rozpędzonego Chemika nie zatrzymał i ten do końca partii prawie podwoił zaliczkę do stanu 25:16.

W drugiej rundzie było więcej walki. Chemik zbudował przewagę potrzebną do zwycięstwa 25:22 od wyniku 15:15. Nie minęło pięć minut i po kiwce Smarzek policzanki były cztery punkty przed Poli Budowlanymi. Głuszak musiał je raz jeszcze przywrócić do równowagi na przerwie zanim wykorzystały trzecią piłkę setową.

Chemiczkom pozostało postawić "kropkę nad i". Zrobiły to najszybciej jak było możliwe. W trzecim secie prowadziły od startu do mety.

3:0 w Toruniu to 13. wygrana Chemika w Lidze Siatkówki Kobiet. W tabeli jest wiceliderem ze stratą punktu do ŁKS Commercecon Łódź. W środę zmierzy się w Lidze Mistrzyń z Maricą Płowdiw, a w sobotę podejmie Trefla Proximę Kraków.

Poli Budowlani Toruń - Chemik Police 0:3 (16:25, 22:25, 21:25)
Chemik:
Mirković, Smarzek, Mędrzyk, Simeonowa, Veljković, Zaroślińska-Król, Krzos (l.) oraz Busa, Gajgał-Anioł

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Trefl Proxima Kraków - ŁKS Commercecon Łódź 1:3, Legionovia Legionowo - KSZO Ostrowiec 3:0, Polski Cukier Muszynianka - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0, Grot Budowlani Łódź - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 0:3.