MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Cennik aquaparku w Szczecinie wciąż zagadką. Sprawdziliśmy ceny w innych parkach wodnych

Mariusz Parkitny
Fabryka Wody będzie otwarta w przyszłym miesiącu  - zapowiedział prezydent Piotr Krzystek. Wciąż nieznany jest cennik największej szczecińskiej atrakcji.
Fabryka Wody będzie otwarta w przyszłym miesiącu - zapowiedział prezydent Piotr Krzystek. Wciąż nieznany jest cennik największej szczecińskiej atrakcji. Fabryka Wody
- W marcu aquapark powinien być otwarty - zapowiada prezydent Szczecina. Konkretna data, podobnie jak ceny biletów nie są znane. Postanowiliśmy sprawdziliśmy cenniki innych kąpielisk.

- Mam nadzieję, że to (otwarcie Fabryki Wody-red.) wydarzy się w marcu i będziemy mogli mieszkańcom obiekt udostępnić. Konkretna data nie jest ustalona. Trwa kompletowanie pracowników, odbiory techniczne, ostatnie poprawki. To kwestia najbliższych trzech, czterech tygodni - powiedział w Rozmowach pod Krawatem Radia Szczecin, Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Na 22 lutego zaproszenie do aquaparku dostali radni z jednej z komisji rady miasta. Nie oznacza to jednak, że tego dnia park wodny zostanie oficjalnie otwarty.

Od wielu miesięcy prosimy Fabrykę Wody (miejska spółka, która będzie zarządzała obiektem) o udostępnienie cennika, czyli jednej z najważniejszych, jeśli nie najistotniejszej , informacji dla mieszkańców i turystów, którzy będą chcieli korzystać z obiektu. Odpowiedź spółki zawsze jest taka sama.

- Cennik zostanie upubliczniony bliżej terminu otwarcia obiektu - odpowiada.

Podczas prac nad cennikiem władze Fabryki Wody analizowały ceny na podobnych kąpieliskach, m.in. w Poznaniu, Krakowie, czy Wrocławiu.

Poznań

Poznańskie Termy Maltańskie czynne są codziennie od 9 do 23. Godzina pobytu na kąpielisku kosztuje 42 zł (bilet ulgowy 34 zł). Są też bilety dwugodzinne (55 zł i 47 zł), trzygodzinne (66 zł i 57 zł) oraz całodniowe (89 zł i 77 zł). Bilet rodzinny przysługuje już od trzech osób (2 osoby dorosłe i dziecko) i kosztuje 85 zł /godzina (+ 12 zł za każde następne dziecko). Bilet 2-godzinny to wydatek 111 zł (+18 zł za każde kolejne dziecko), a 3-godziny kosztuje 135 zł (+26 zł za kolejne dziecko). Karnet rodzinny na cały dzień to wydatek 189 zł (+ 32 zł za każe kolejne dziecko). Zakupienie biletu do strefy aquaparku umożliwia też korzystanie ze strefy basenów sportowych. Całodzienny bilet grupowy (powyżej 15 osób) kosztuje 65 zł, a godzinny - 29 zł. Dzieciom do 3. roku życia przysługuje bilet bezpłatny. Przedłużenie pobytu kosztuje 1 zł za każdą kolejną minutę.

Kraków

Park Wodny w Krakowie jest czynny 7 dni w tygodniu od 8-22. Cennik jest bardzo rozbudowany: klienci indywidualni, grupy, karnety i abonamenty, wejściówki na prezent, program senior, program nauczyciel. Ulgi przysługują na szereg kart sportowych, ubezpieczeniowych, czy miejskich.

Cennik indywidualny: godzina happy hours (bilety zakupione między godz. 8 a 9) - 38 zł normalny/34 zł ulgowy, godzina standardowa - 51 zł/47 zł, 2-godziny- 64 zł/60 zł, bez limitu czasu - 91 zł/ 74 zł, bez limitu czasu + saunarium - 109/99 zł. Karnet na cały miesiąc (1 wejście dziennie bez limitu czasu do hali basenowej + saunarium przez 31 dni od daty zakupu) 295 zł/255 zł. Wejście grupowe godzina/ 35 zł (bez limitu czasu - 55 zł).

Wrocław

We wrocławskim aquaparku stawiają na karnety. Za pomocą specjalnych kart można komponować i zestawiać wybrane usługi siłowni, fitness, saunarium, basenów.

- W zależności od wybranego pakietu oraz częstotliwości korzystania z zakupionego karnetu, koszt jednorazowego wejścia może wynosić nawet 5,90 zł! - zachęcają władze kąpieliska.

Miesięczny, imienny całodniowy karnet na baseny rekreacyjne i sportowe kosztuje 190 zł, a na wszystkie atrakcje 249 zł (trzymiesięczny 599 zł). Bilet jednodniowy kosztuje 75 zł, ulgowy 60 zł, dziecięcy 45 zł. Bilet 2-godzinny 60 zł/50 zł. Aquapark jest czynny 8-22.

Fabryka Wody

Szczeciński aquapark zbudowano na terenie pod dawnym kąpielisku Gontynka przy skrzyżowaniu ulic Sczanieckiej/ 1 Maja. Na trzech kondygnacjach powstało 17 wewnętrznych basenów o łącznej powierzchni lustra wody przekraczającej 2000 metrów kwadratowych. Kolejne cztery niecki basenowe zlokalizowane są na zewnątrz budynku. W największej z nich zaplanowano basen rekreacyjny. W nieco mniejszej zlokalizowany będzie wodny plac zabaw, a dwie najmniejsze niecki będą tworzyć brodzik dziecięcy i basen wpływowy. W Fabryce Wody jest 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. W drugim skrzydle obiektu powstało centrum edukacyjne. Jego tematem przewodnim jest woda. W centrum jest miejsce na wystawy i laboratoria, w których prowadzone będą eksperymenty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński