MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Brak namiętności, komunikacji, czy niedopasowanie? Oto powody, dlaczego kobiety zdradzają. Czy różnią się one tak bardzo od mężczyzn?

Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek
Kobiety zdradzają z wielu powodów! Oto 8 najczęstszych przyczyn niewierności wśród pań!
Kobiety zdradzają z wielu powodów! Oto 8 najczęstszych przyczyn niewierności wśród pań! Getty Images/Antonio_Diaz
Jak zdradzają kobiety, a jak mężczyźni? Niewierność w związku to dla wielu osób coś niewybaczalnego. Inaczej ją odbierają panowie, a inaczej panie. Różnic między płcią żeńską i męską można również dopatrywać się w powodach zdrady. Jednak, aż tak bardzo się w tej materii nie różnimy. Oto 8 najczęstszych przyczyn niewierności pań!

Spis treści

Powszechnie się utarło, że to mężczyźni zdradzają częściej. Jednak panie też nie są odporne na niewierność. Ważne jest, aby zrozumieć powody nawiązania bliskiej relacji z drugą osobą, która nie jest twoim stałym partnerem. A ich może być naprawdę dużo!

Zdrada dla każdego człowieka oznacza coś innego. Dla jednych zwykły flirt, rozmowy w Internecie z obcą osobą, namiętny pocałunek to już jest oznaką niewierności. Zdrada to nie tylko kontakt seksualny z inną osobą, to także nawiązanie relacji emocjonalnych. Zwłaszcza kobiety mają z tym duży problem. Dla nich seks często wiąże się także z uczuciem do danej osoby. Dlatego niewierność w wydaniu pań może mieć gorsze skutki.

Przeczytaj:

W dzisiejszych czasach o wiele łatwiej jest nawiązać romans i poznać drugą osobę. Znakomitym medium do zdrady jest Internet. I tak od zwykłej rozmowy na komunikatorze, z czasem nawiązuje się głębsza relacja.

Jednym z najczęstszych powodów rozwodów jest zdrada partnera

Liczba rozwodów w Polsce jest coraz większa. W ciągu ostatnich 20 lat znacznie ona wzrosła! Częściej następuje to w większych miastach niż na wsiach. Najczęstszymi przyczynami rozwodów są:

 • niezgodność charakterów,
 • zdrada,
 • nadużywanie alkoholu,
 • dłuższa nieobecność,
 • przemoc domowa (psychiczna i fizyczna),
 • nieporozumienia na tle finansowym,
 • różnice światopoglądowe,
 • niedobór seksualny,
 • narkotyki,
 • trudności mieszkaniowe,
 • hazard.

Powody zdrady w związku? Czy istnieją różnice między niewiernością kobiet i mężczyzn?

Zdrada może mieć różne formy, oblicza i motywacje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, ale istnieją pewne tendencje i różnice w podejściu do niej:

 • Motywacje emocjonalne vs. fizyczne. Badania sugerują, że kobiety częściej niż mężczyźni zdradzają ze względu na brak emocjonalnego więzi w związku, podczas gdy u mężczyzn częściej występuje zdrada z powodów fizycznych, takich jak atrakcja seksualna do kogoś innego.
 • Kontekst społeczny. W niektórych społecznościach kulturowych zdrada mężczyzny może być bardziej akceptowana lub nawet oczekiwana, podczas gdy zdrada kobiety może być bardziej surowo oceniana. Jednak zmieniające się społeczne i kulturowe normy mogą wpływać na te różnice.
 • Poczucie winy i wstydu. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą odczuwać poczucie winy i wstydu po dopuszczeniu się do zdrady, ale sposób, w jaki te uczucia są przetwarzane i wyrażane, może się różnić.
 • Ryzyko zdrady a relacja z dziećmi. Kobiety często biorą pod uwagę ryzyko zdrady w kontekście relacji z dziećmi i obawiają się negatywnych konsekwencji dla nich samych i dla swojej rodziny. To może wpływać na sposób, w jaki podejmują decyzje dotyczące zdrady.
 • Komunikacja i wsparcie społeczne. Kobiety mogą częściej niż mężczyźni szukać wsparcia emocjonalnego w swoim społeczeństwie lub w sieci znajomych przed i po zdradzie, co może wpłynąć na przebieg i skutki zdrady.

Warto jednak podkreślić, że każdy przypadek zdrady jest inny i istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na to, jak zarówno kobiety, jak i mężczyźni podejmują decyzje dotyczące niewierności oraz jak sobie z nią radzą.

Co zrobić, aby związek był szczęśliwy i nie doszło w nim do zdrady?

Nie ma idealnej recepty na szczęśliwy związek. W każdym małżeństwie zdarzają się kłopoty. Najlepszym sposobem, aby związek był szczęśliwy to pracować nad nim każdego dnia i nie odpuszczać nawet wtedy, kiedy wkrada się rutyna. Jeśli para będzie chciała walczyć o swoją relację, dbać o siebie, spędzać wspólnie czas, wspierać się oraz jasno komunikować swoje potrzeby, to można uniknąć w związku osoby trzeciej.

Dodaj firmę
Logo firmy Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
Warszawa, ul. Nowogrodzka 1/3/5
Autopromocja

Promocje w Reserved

od 7 lat
Wideo

Kim jest Michelle Obama?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Brak namiętności, komunikacji, czy niedopasowanie? Oto powody, dlaczego kobiety zdradzają. Czy różnią się one tak bardzo od mężczyzn? - Strona Kobiet

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński